Rockowe i mocne brzmienie w spokojniejszym, bo akustycznym wydaniu. Dla zwolenników bardziej energicznych melodii pojawią się także hip-hopowe rytmy w składzie, jakiego jeszcze nie było. Wszystko to już w najbliższy weekend na wrocławskich scenach.

Koncert: Kult (15.02.2019, Wrocławskie Centrum Kongresowe, 19.00)

Jedna z najważniejszych grup muzycznych w Polsce, która przez ostatnie trzydzieści lat zgromadziła wierne grono odbiorców. Zespół KULT z Kazikiem Staszewskim na czele wyrusza w trasę bez prądu, czyli akustyczną. W ten weekend wystąpią we Wrocławiu w ramach Kult Akustik 2019. Za co fani tak uwielbiają ich alternatywne brzmienie? Teksy piosenek, tak prowokacyjne i buntownicze, ukazują problemy wiary, porządku społecznego i tożsamości. Ostatnie bilety do kupienia w stacjonarnych punktach sprzedaży oraz na stronie internetowej.

Koncert: Fresh N Dope Festival Wrocław 2019 (16.02.2019, Centrum Kongresowe A2, 17.30)

Powrót wielkiego wydarzenia już w ten weekend! Czołowe nazwiska polskiej sceny hip-hopowej reprezentujące wiele miast z całego kraju. To właśnie Fresh N Dope Festival 2019. Wystąpią: Guzior, Szopeen, Sarius, Otsochodzi, Dwa Sławy, Szpaku, Deys, Flexlikekev, Tymek, PlanBe i Siles. Całość poprowadzi Kuba Stemplowski. Wejściówki i wiele innych do kupienia w oficjalnym sklepie.

Koncert: Marek Piekarczyk (17.02.2019, Stary Klasztor, 19.00)

Członek legendarnego TSA, zespołu uważanego za jednego z prekursorów polskiego heavy metalu. Jeden z czołowych rockowych tenorów. Gra koncerty na całym świecie, związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni, odznaczony Medalem Św. Brata Alberta. W ten weekend Marek Piekarczyk pojawi się na scenie Starego Klasztoru solo, a w repertuarze znajdą się także utwory wielu znanych polskich grup muzycznych. Wykonane w akustycznych aranżacjach przeniosą słuchaczy w przeszłość i zagwarantują wiele wspomnień. Bilety do nabycia tutaj.


Autor: Karolina Szachniewicz, mat.pras.
Zdjęcie: oficjalny Facebook wydarzenia: Marek Piekarczyk Akustycznie w Starym Klasztorze