W ten weekend  Wrocław zagra coś dobrego dla każdego! Piątek będzie idealny zarówno dla fanów rapu, jak i alternatywy. Sobotnią sceną zawładną artyści z całej Europy, a niedziela, niczym amerykański sen, nastroi nas pozytywnie na nadchodzący tydzień.

Koncerty: Wrocław Hip Hop Festival 2018 (16.11.2018, Hala Stulecia, 17.30) i BOKKA (16.11.2018, Wrocławskie Centrum Kongresowe, 20.00)

Wrocław już od dawna szykował się na wielkie muzyczne wydarzenie, czyli Hip Hop Festival 2018! W tej IV edycji na scenie pojawią się największe gwiazdy polskiej sceny tego nurtu. Więcej o tym napisaliśmy tutaj.

Z kolei BOKKA rusza z koncertami promującymi ich trzeci już album Life on Planet B. Formacja podbiła  polski rynek muzyczny utworem Town of Strangers, a także zainteresowała sobą amerykański portal Pitchfork. Teraz ma na koncie występy na najważniejszych scenach w Europie. Czym się wyróżniają? Oprócz nietuzinkowego synthpopowego brzmienia i przypadkowego instrumentarium, występują w maskach. Ich tożsamość nie jest znana, a mimo to podbili serca słuchaczy na całym świecie. Koncert BOKKI otworzy kolejny zdolny wokalista, czyli Endy Yden.

Koncert One Love Music Festival (17.11.2018, Hala Stulecia, 16.00)

Jedna z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce! Profil artystyczny 15. edycji One Love Music Festival to niepowtarzalna mieszanka wielu muzycznych nurtów i projektów. Powiew świeżości i ambicji łączący artystów z wielu zakątków Europy, gwarantuje moc wrażeń i olbrzymią dawkę energii. Dźwięki hip hopu, dubstepu, drum&bass, alternatywy, elektroniki, reggae i wielu innych rozgrzeją serca wszystkich słuchaczy. O wydarzeniu napisaliśmy już wcześniej. Kliknij.

Koncert Zoli Jesus (18.11.2018, Zaklęte Rewiry, 20.00)

Nika Roza Danilova, występująca pod pseudonimem artystycznym Zola Jesus, to  amerykańska wokalista z pięcioma studyjnymi albumami na koncie. Jej płyty, jak i trzy wydane EPki, przepełnione są mrocznymi dźwiękami elektroniki, gotyckiego popu i ambientowego brzmienia z pogranicza electro. Zola współpracowała na przykład z The xx czy Fever Ray, a jej najnowszy krążek Okovi nagrywała leśnej chatce, gdzie, jak sama przyznaje, walczyła z depresją. W ramach swojej trasy koncertowej odwiedzi cztery polskie miasta: Wrocław, Poznań, Sopot i Warszawę.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube