Urodzinowy jubileusz w rytmie reggae. Legenda thrashu powróci na Dolny Śląsk. Przyjrzeć się będzie można również debiutowi młodej wokalistki. To wszystko już w najbliższy weekend na wrocławskich scenach.

Koncert: Vavamuffin (18.01.2018, Stara Piwnica, 20.00)

Warszawski zespół Vavamuffin już w najbliższy piątek obchodzić będzie swoje 15-lecie. Przez ten czas na ich koncie pojawiło się kilkaset koncertów. Od małych miejscowości i koncertów klubowych po występy na Przystanku Woodstock. Znani są nie tylko w Polsce, ale na przykład także w Stanach Zjednoczonych i Etiopii. Vabang, ich debiutancki album wstrząsnął rodzimą sceną i nadał muzyce reggae coś innego i niepowtarzalnego. Ich nazwa nawiązuje nie tylko do miasta, z którego pochodzą. Słowo raggamuffin to w kulturze jamajskiej bardzo charakterystyczny styl śpiewania. Wokalista zespołu – Reggaenerator, zdradza: Przygotowujemy specjalny materiał, będziemy świętować w wielu miastach nasze piętnaste urodziny. Nie powinno Was zabraknąć, bo inaczej spotkamy się na urodzinach dopiero za 30 lat. Czy można więc to przegapić? Bilety do kupienia tutaj.

Koncert: Kreon / Hellhaim / Savager / Ravenger (19.01.2018, Stara Piwnica, 19.00)

Kreon – legenda sceny thrash metalu w Polsce. Od 30 lat znana także jako Test Fobii Kreon lub po prostu Test Fobii. Zespół powstał we Wrocławiu w 1982 roku, jest także laureatem Jarocina ’85. Wraz ze swoim nowym basistą po długiej przerwie wracają na scenie, by zaprezentować swój świeży materiał.

Wspierać ich będą: enigmatyczny Hellheim z Warszawy. Ich trudny do jednoznacznej klasyfikacji repertuar zebrał pozytywne opinię i uplasował na scenie konkretnego heavy metalu. Kolejnym supportem jest katowicki Revenger. Młody zespół o starym brzmieniu, który inspiracje czerpie z klasyków angielskich i amerykańskich. Jeszcze w tym roku na rynek wyjdzie ich debiutancki album. Ostatnim zespołem wspierającym Kreon jest wrocławski Savager. Od 2017 roku z pełną energią udowadnia, że polski heavy metal ciągle żyje. Na koncie ma już jedną EP-kę, ale po kilkunastu koncertach w całym kraju można się spodziewać, że już niedługo zaskoczy nas czymś nowym. Bilety dostępne na stronie Starej Piwnicy.

Koncert: Anja Sei (20.01.2018, Centrum Kultury Agora, 18.00)

Młoda artystka związana z Wrocławiem. Występowała już przed takimi gwiazdami jak Krzysztof Zalewski, Doda, Kamil Bednarek czy Joss Stone. Na swoim koncie ma półfinał 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i finał Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Niedzielny koncert jest zapowiedzią jej debiutanckiej EP-ki Ocean. Popowo-soulowe brzmienie przeniesie nas do innego świata, a w uniwersalnym przekazie tekstów każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak dla Anji Sei najważniejszy jest kontakt z publicznością. Wspierać ją w tym będą Matylda Makowska i Jędrzej Skiba oraz gość specjalny Alicja Janosz. Bilety można kupić w kasie CK Agora lub na stronie internetowej.


Autor: Karolina Szachniewicz, materiały prasowe
Zdjęcia: YouTube, oficjalny Facebook Anji Sei