Dla tych, który na najbliższy weekend zostają we Wrocławiu, miasto przygotowało kilka muzycznych atrakcji. Koncerty, całkowicie w polskim wydaniu, zapewnią niezwykłe emocje i niezapomniane wspomnienia.

 

Koncert Across the Shade/Warhlack (2.11.2018, 20.00, Alive)

Dwa polskie zespoły z Katowic.
Across the Shade grający Melodic Death Metal. Powstał jako poboczny projekt w 2014 roku, ale przekształcił się finalnie w pełnoprawną kapelę. Ich pierwsze oficjale wydawnictwo pod tytułem Winter Is Coming EP, zostało upublicznione na początku zeszłego roku. Od tamtej pory pełne smutku, natury i samotności melodie, zapewniły im ciągłe koncerty i rosnącą popularność.
Z kolei starsza o sześć lat formacja Warhlack, której graną muzykę można określić jako NU METAL. Zasada grania: prosto i ciężko została zaczerpnięta od zespołów takich jak Rammstein, Korn czy Illusion.

 

Koncert Taco Hemingwaya (3.11.2018, 18.00, Centrum Koncertowe A2)

Tego człowieka nikomu przedstawiać nie trzeba. Jego kariera od 2011 roku rozwinęła się w błyskawicznym tempie i została uhonorowana wieloma nominacjami i nagrodami. Stworzył najpopularniejszy duet tych wakacji, czyli Taconafide. Taco Hemingway, polski raper i autor tekstów rusza z najnowszą trasą promującą najnowszy, wydany 13 lipca tego roku album – Cafe Belga.

 

Koncert Dawida Podsiadło (4.11.2018, 20.30, Hala Stulecia)

Dawid Podsiadło jest uważany za największe objawienie polskiej sceny alternatywnej ostatnich lat. Każdy z jego trzech albumów zdobył wiele nagród i pozytywnych opinii krytyków. Po półtorarocznej przerwie natychmiastowo nadrobił stracony czas, zostając twarzą Męskiego Grania 2018 czy nagrywając numer Nikt z zespołem Bitamina. Jego najnowsze dzieło – Małomiasteczkowy, po pierwszym tygodniu sprzedaży osiągnął status platyny, a bilety na koncerty Małomiasteczkowej Trasy rozeszły się błyskawicznie. Można kupić je jeszcze na specjalnych akcjach charytatywnych. Więcej o Dawidzie i o tym, czym niedawno się zajmował przeczytacie tutaj.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: Oficjalna strona wydarzenia – Taco Hemingway – Wrocław na Facebooku, YouTube