Polska muzyka ciągle trzyma poziom i zaskakuje nowościami. Najlepszym tego dowodem są wrocławskie koncerty, których gwiazdami są właśnie zespoły i wokaliści z naszego kraju. W ten weekend na scenie legenda spotka się ze świeżością. Usłyszymy także coś, co legendą ma szansę się stać.

Koncert: Dezerter + Ukryte Zalety Systemu (22.02.2019, Stary Klasztor, 20.00)

Kiedy zespół powstał 1981 roku, funkcjonował pod nazwą SS-20, ale została ona zmieniona w okresie stanu wojennego. Dwa lata później, już jako Dezerter, zaczęli wydawać single i płyty. Ich bogata dyskografia zapewniła im grono fanów nie tylko w Polsce, ale także podczas wielokrotnych koncertów w Europie Zachodniej czy Japonii. Muzyka Dezertera została doceniona Fryderykiem w 2010 roku, a także trafiła na ścieżki dźwiękowe do filmów, m.in. do Wałęsy. Człowieka z nadziei. Już w najbliższy piątek ta legenda polskiej niezależnej sceny punkrockowej wystąpi we Wrocławiu wraz z kapelą Ukryte Zalety Systemu. Bilety dostępne na stronie Starego Klasztoru.

Koncert: The Dumplings (23.02.2019, Zaklęte Rewiry, 20.00)

Współczesna polska alternatywa nie istnieje już bez duetu The Dumplings, czyli Justyny Święs i Kuby Karasia. Ich współpraca rozpoczęła się już w 2011 roku, później błyskawicznie zdobyli popularność dzięki serwisowi YouTube. Debiutancki album zespołu – No Bad Days, został uhonorowany Fryderykiem za Fonograficzny debiut roku. Muzyka The Dumplings jest unikatowa sama w sobie: niesztampowe teksty i elektropopowy beat. Teraz powracają z trasą promującą najnowszy krążek RAJ. W całości wyprodukowany przez ten duet, zawiera już tylko polskie teksty, a dźwiękowy powrót do korzeni jest o wiele bardziej dojrzały i tajemniczy.

Koncert: SoHo Band (24.02.2019, Nietota, 20.00)

Bardzo młody twór polskiej sceny, który powstał we wrześniu 2018 roku. Sonia Hornatkiewicz (wokal), Igor Kuchny (bas), Tomek Potoczny (perkusja), Przemek Mikołajczyk (klawisze, wokal) i Karol Jagieła (gitara). Ta grupka tworzy właśnie SoHo Band. Jak brzmi ich muzyka? To mieszanka popu, jazzu, rocka i funka. Chwilowo coverują jeszcze utwory swoich największych inspiracji, ale rok 2019 jest już momentem na stworzenie ich własnych piosenek. Wstęp na ich koncert w Nietocie bezpłatny.


Autor: Karolina Szachniewicz, materiały prasowe
Zdjecia: oficjalne wydarzenie: SoHo Band zagra w Nietocie, oficjalny Facebook: The Dumplings, YouTube