Powrót legendy z trzydziestoletnim stażem, młody zespół z rockandrollową duszą oraz dwa wrażliwe głosy tęsknoty. Kolejny muzyczny weekend we Wrocławiu i kolejny dowód na to, że polscy artyści sięgają gwiazd.

Koncert: IRA (22.03.2019, Zaklęte Rewiry, 20.00)

Trzydzieści lat na scenie, ale formacja nie przestaje tworzyć. Oprócz nowszych kawałków, IRA zaprezentuje też utwory, którymi przez dekady zdobywała serca fanów. Artur Gadowski z nieocenionym wsparciem zespołu zadebiutowali w Opolu w 1988 roku, zaledwie rok po powstaniu. Ich trzy pierwsze albumy odniosły niebywały sukces, a ich największe hity, takie jak. California, Mój dom, Bierz mnie, Nadzieja czy Wiara zapewniły im stałe miejsce na polskiej scenie. Artyście mają na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, światowe trasy koncertowe, a także supportowanie legendarnego Aerosmith. Po wydanej w 2016 roku płycie My i bardzo pozytywnym przyjęciu ich jesiennego koncertu, IRA powraca do Wrocławia. Bilety dostępne tutaj, w sklepach stacjonarnych oraz do kupienia w dniu występu.

Koncert: The Walkers (23.03.2019, Alive, 19.30)

Angielska nazwa i angielskie teksty, ale chłopaki z The Walkers pochodzą z Wrocławia. W tym roku obchodzą piątą rocznicę powstania, cały czas koncertują, a ich inspirowane rock’n’rollem piosenki zapewniły im trzecie miejsce przeglądu Muzyka Młodego Wrocławia. Od samego początku artyści grają własne kompozycje, łącząc klasyczną perkusję i gitarę z harmonijką ustną. Udowodnili, że rock może być mocny też w innym wydaniu, podkreślając jego bluesowe korzenie. Z hasłem przewodnim: LET’S WALK TO THE ROCK pojawią się już w sobotę we wrocławskim klubie Alive. Jako support wystąpią Pink Ritual. Wejściówki do nabycia przed wejściem na koncert.

Koncert: Tęskno (24.03.2019, Stary Klasztor, 20.30)

Na zakończenie weekendu, w klimatycznej Sali Gotyckiej Starego Klasztoru zabrzmią równie klimatyczne melodie. Sprawczyniami tej emocjonalnej gry dźwięków jest zespół Tęskno, który tworzą Joanna Longić i Hania Rania. Łączą wokal i kompozycje pianina z polskimi tekstami o emocjach, dojrzałości i tęsknocie właśnie. Ich debiutancki album pod tytułem Mi miał premierę 9 listopada 2018 roku. Został ciepło przyjęty przez krajowy rynek muzyczny i artystów takich jak Mela Koteluk czy Justyna Steczkowska. Fryderykowa nominacja do Debiutu Roku. Kliknij, aby kupić ostatnie bilety.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: oficjalny Facebook wydarzenia – koncert Tęskno