Weekend we Wrocławiu rozpocznie polsko-brytyjska mieszanka elektronicznej alternatywy. Sobota będzie idealnym dniem miłośników mocniejszego, progresywnego brzmienia. Z kolei wschodzące gwiazdy polskiej sceny już w niedzielę nastroją nas pozytywnie na najbliższy tydzień.

 

Koncert: Smolik // Kev Fox (23.11.2018, Zaklęte Rewiry, 20.00)

Już trzy lata minęły od wielkiego sukcesu płyty Smolik/Kev Fox. Jako laureaci Nagrody Fryderyk 2016 w kategorii Album Roku (Elektronika i Alternatywa), nie spoczęli na laurach i powracają z nowym materiałem. Ten polsko-angielski duet we wrześniu bieżącego roku wypuścił EP-kę pod tytułem Queen of Heart. Zawiera cztery nowe hity, a po pracy w brytyjskim studio REAL WORLD STUDIOS, nadszedł czas na promującą trasę. Z nową energią.

Koncert: DISPERSE + Distorted Harmony + Daima (24.11.2018, Klub Firlej, 19.00)

Disperse powstał w 2007 roku. Od tego czasu światło dzienne ujrzały ich trzy albumy, każdy oferujący słuchaczom inną odsłonę zespołu. Od emocjonalnej, momentami nawet nostalgicznej, przez cięższą lub ambientową do eksperymentalnej w klimatach fantasy. Występowali na europejskich i japońskich scenach, a teraz nadszedł czas na ojczyznę. Podczas koncertów w największych polskich miastach, Disperse towarzyszyć będą progmetalowi Distorted Harmony oraz przedstawiciele progresywnego brzmienia – Daima i Ayden.

Koncert: Rasmentalizm & Rosalie (25.11.2018, Stary Klasztor, 20.00)

Ras i Ment XXL, czyli Rasmentalism już od ponad dziesięciu lat aktywnie działają na polskiej scenie muzycznej. Nagrali siedem albumów i zdobyli pokaźne grono fanów, koncertując na największych wydarzeniach w Polsce, a także współpracując z innymi, wybitnymi muzykami. Teraz promują swój najnowszy krążek Tango.
Z kolei najpopularniejsza przedstawicielka krajowego nurtu R&B to nikt inny jak Rosalie. Jej płyta Flashback została bardzo ciepło przyjęta przez krytyków i słuchaczy. Wystąpiła gościnnie w produkcjach innych artystów, w tym wspomnianego wyżej Rasmentalismu. Koncertuje także poza granicami Polski, na przykład w Niemczech czy na Węgrzech.
Już w najbliższą niedzielę złączą siły i zaśpiewają na deskach Starego Klasztoru.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: YouTube