Zacznie się poczwórnym, trapowym uderzeniem, by spokojnie przejść do akustycznych melodii polskich klasyków. Koniec weekendu będzie momentem na wspomnienia. Jeśli to nie wystarczy, nowy tydzień przyniesie wielką gwiazdę!

Koncert: Trap Fest Wrocław // Żabson, Young Igi, White 2115, Blacha (25.01.2019, Zaklęte Rewiry, 19.00)

Na jednej scenie wystąpią:
Żabson – aktywny na scenie już od 2011 roku, ale jego kariera nabrała tempa cztery lata później, gdy wydał NieKumam – swój pierwszy minialbum. Rok później nadszedł czas na Passion Fruits. Wielkim sukcesem było 3. miejsce na Polskiej liście przebojów OLiS po wydaniu albumu studyjnego To Ziomal. Na swoim koncie ma już współpracę m.im. z Bedoesem, Quebonafide, Sitkiem czy Białasem.

Young Igi – w październiku 2018 roku światło dzienne ujrzał jego pierwszy legalny krążek Konfetii. Zaczął publikować dwa lata wcześniej na swoim kanale. Został zauważony dzięki nagranemu wraz z Pikersem utworowi Kush. Teraz pisze także teksty, współpracował również z Peją czy Quebo.

White 2115 – jego raperska mieszanka trapu i rocka zaowocowała albumem Rockstar, który osiągnął status Złotej Płyty. Jako gwiazda wytwórni SBM Label, tworzył już z takimi muzykami jak Beteo, Zeamsone czy wspomniany wyżej Żabson.

Blacha – pochodzący z Bydgoszczy raper w zeszłym roku wydał, wraz z NewBadLabel, swój pierwszy legalny album pod tytułem Trapical Moon. Jego dwa wielkie hity to Casablanca i Mademoiselle.

Bilety na wydarzenie dostępne tutaj.

Koncert: Wilki (26.01.2019, Impart, 19.00)

Po 25 latach na polskiej scenie Wilki nie zwalniają. Ich najnowszy projekt – Wilki Akustycznie, obejmuje trasę koncertową wypełnioną takim właśnie brzmieniem i nowymi aranżacjami. Nad całością czuwać będzie Robert Gawliński, lider zespołu. Natomiast akustycznymi wersjami przebojów Wilków zajął się Marek Szczypiorski, który współpracował też z m.in. Czerwonymi Gitarami, Comą i Lady Pank. Bilety tutaj.

Koncert: Tribute to George Michael (27.01.2019, Stary Klasztor, 19.00)

Każdy znał go w Wham!. Nie ma też chyba osoby, która nie potrafiłaby zanucić Careless Whisper. George Michael. Minęły ponad dwa lata od śmierci jednej z najsławniejszych sylwetek światowej sceny muzycznej. Stary Klasztor powraca więc z nową energią i kolejną odsłoną Tribute to George Michael. Tym razem jego przeboje zaprezentuje Mateusz Kowalczyk razem ze swoim zespołem. Debiut chłopaka miał miejsce podczas Festiwalu Bass&Beat, kiedy zaśpiewał swój pierwszy singiel Uciekam stąd. Wejściówki do nabycia m.in. na stronie Starego Klasztoru.

Jeśli to nie są wasze muzyczne klimaty i szukacie czegoś mocniejszego, koniecznie przeczytajcie zapowiedź koncertu Johna Corabiego. Już 28 stycznia w Starym Klasztorze!


Autor: Karolina Szachniewicz, mat.pras.
Zdjęcie: oficjalny Facebook wydarzenia: Trap Fest Wrocław, YouTube