Premiera płyty, która ostatnio zawładnęła polskim rynkiem hip-hopowym. Powrót klimatu z pogranicza oryginalnego reggae, a także okazja, jakiej (dosłownie) wcześniej nie było! Nie przegapcie tego, co w najbliższy weekend będzie się działo we wrocławskim świecie muzyki.

Koncert: Pro8l3m (29.03.2019, Centrum Koncertowe A2, 20.00)

Nowa płyta, nowa trasa — po zeszłorocznym tourze promującym drugi mixtape – Ground Zero warszawski duet PRO8l3M powraca do stolicy dolnego śląska z zupełnie nowym materiałem z ich drugiego albumu długogrającego Widmo. 13 nowych utworów, wyjątkowa oprawa graficzna i Oskar oraz Steez, którzy na scenie dają z siebie wszystko. Koncert będzie okazją do usłyszenia premierowo na żywo takich numerów jak Rotterdam, Monza czy USB, ale nie zabraknie także hitów z poprzednich płyt — Molly, Stówa czy V8 rozbrzmiewać będą w A2, przenosząc w klimat warszawskiego ulicznego życia. Jak tworzyć to historię!

Koncert: The Messengers + Mr. Nice Guy Project (30.03.2019, Alive, 20.00)

The Messengers – zamiłowanie do rytmów reagge z lat 70. sprawiło, że zespół 5 lat temu zaczął formować swój podstawowy skład. Cel? Dzielenie się tą miłością i jej uniwersalnym przesłaniem z innymi. W 2017 roku zdecydowali się zaprezentować swój autorski materiał, co zaowocowało debiutanckim koncertem. Teraz pracują nad serią singli, która poprzedza, zgodnie z jamajską koncepcją wydawniczą, ich pierwszy album.
Mr. Nice Guy Project – o rok straszy brat The Messengers. Założyli go Michał Zawierta (perkusja, spds) oraz Marcin Wachsmann (gitara). Pierwsze kroki stawiali, próbując eksperymentować z pisanymi do szuflady utworami z pogranicza reagge, electro czy dubu. Publiczność ciepło przyjęła graną na żywo muzykę z przygotowanym wcześniej podkładem. Kończą prace nad swoją EP-ką i profesjonalnym teledyskiem, którego premiera już wkrótce.
Bilety do kupienia w klubie wcześniej lub w dzień koncertu za 10 lub 15 złotych.

Koncert: Enigma (31.03.2019, Wrocławskie Centrum Kongresowe, 18.00)

Zagadka i wielka popularność. To z pewnością można powiedzieć o projekcie Enigma. Założony w 1990 roku przez Michaela Cretu, łączy ze sobą niekonwencjonalne brzmienia popu zmieszanego z delikatnym elektronicznym brzmieniem i chorału gregoriańskiego. Tych unikalnych dźwięków nie sposób pomylić z żadnymi innymi. Trzy nominacje do Grammy, wiele naród, pierwsze miejsca na światowych listach przebojów i miliony sprzedanych płyt. Trasa koncertowa po największych miastach Polski, to premierowe spotkanie Enigmy z naszym krajem. Udział orkiestry, liczne efekty specjalne zapewnią niezwykłą podróż w świat muzycznej reinkarnacji.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcie: oficjalny Facebook Enigma