Najbliższy weekend będzie muzyczną ucztą polskich głosów. Znane wszystkim brzmienia powrócą, zaskoczą i rozgrzeją w chłodne, lutowe wieczory.

 

Koncert: Nosowska /na tłusto i basta/ (08.02.2019, Centrum Koncertowe A2, 20.00)

Katarzyna Nosowska – wielokrotnie nagradzana autorka tekstów i wokalistka. Jej charyzma, humor czy wrażliwość uplasowały ją na szczycie polskiego łańcucha muzycznego. Oprócz tego publikuje felietony i aktywnie działa na Instagramie, a jej książka A ja żem jej powiedziała… jest już bestsellerem. Tym razem solo, bez zespołu Hey, pojawi się we Wrocławiu, by wypromować swój najnowszy album BASTA. To już druga część tej trasy koncertowej, a Nosowska odkryje przed fanami swoje nowe muzyczne oblicze. Jej przepis na sukces? Ciężka praca i oczywiście talent. Bilety do kupienia tutaj.

Koncert: Marcelina (09.02.2019, Stara Piwnica, 20.00)

Koniec wakacji to już czwarty studyjny album Marceliny. W ten weekend we Wrocławiu pojawi się w ramach trasy koncertowej o tej samej nazwie. Od wydania debiutanckiego krążka w 2011 roku, kobieta zdobyła szerokie grono odbiorców. Melodyjność i elektroniczne brzmienie jej utworów podbiły muzyczny rynek, zapewniły wiele nominacji, w tym do Fryderyka za Debiut roku 2012. Ma też za sobą występy na największych festiwalowych scenach w Polsce. Najnowszy album promują single Tańcz i Dinozaury. Bilety dostępne jeszcze na stronie Starej Piwnicy.

Koncert: Nocny Kochanek (10.02.2019, Zaklęte Rewiry, 18.00)

Specyficzny humor i inspiracja klasykami gatunku. To właśnie Nocny Kochanek – klasyczny heavy metal w duecie z abstrakcją. Łączą swoje własne przeżycia, pastisze i wielki dystans, a następnie tworzą z tego niesamowite utwory. Najnowszy album zespołu to Randka w Ciemność, gdzie panowie głównie skupią się na relacjach damsko-męskich. Supportami będą kapele ERELES i ThermiT. Już w ten weekend we Wrocławiu.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube, oficjalny profil Marceliny na Facebooku