Piątek we Wrocławiu przeniesie nas na festiwalowe pole Pol’and’Rock. Za to weekendowe obchody Święta Niepodległości uświetnią koncerty największych gwiazd polskiego rocka i przeboje, które nawet od kilkudziesięciu lat cieszą uszy słuchaczy.

Koncert RusT, Glasspop i Blackberry Brothers (9.11.2018, 19.00, D.K.Luksus)

Zespoły z rockandrollową duszą tradycji połączone ze współczesnym sznytem.

RusT – od premiery ich albumu White Fog w 2014 roku, przebyli już długą drogę. Laureaci takich muzycznych wydarzeń jak: Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival czy Muzycznej Jesieni w Grodkowie. Podczas European Music Award dotarli do finałowej czwórki. Na swoim koncie mają m.in. występ na Orange Warsaw Festival, a także występowali na tej samej scenie z zespołem Muse czy Judas Preist.

Glasspop – podczas występu na Muzycznej Jesieni czy Rava Blues Festival, wyraźnie słychać było inspirację tej formacji amerykańską sceną rockowo-bluesową.

Blacberry Brothers – ukłon w stronę klasyki rocka lat 60. i 70. przemieszany z elektronicznym brzmieniem. Z tej próby poszukiwania swojego stylu, powstał album Stranger the mirror, a single Pefect Illusion czy I need Somebody promowane były nie tylko na polskiej scenie, ale i u naszych zachodnich sąsiadów.

 

Koncert wROCK for Freedom: Dżem, Ira, Happysad, Kombii, Lady Pank (10, 11.11.2018, 18.00, Hala Stulecia)

Tradycją jest już, że wrocławskie obchody Święta Niepodległości uświetniają koncerty największych gwiazd polskiego rocka. Z tej okazji wRock for Freedom potrwa aż dwa dni.
10 listopada zagrają Ira, Dżem i Happysad. Publiczność będzie mogła zaśpiewać najpopularniejsze hity zespołów, takie jak Nadzieja i Mój Dom, Wehikuł czasu i Sen o Victorii oraz Łydka i Zanim pójdę.

11 listopada, dzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, będzie niesamowitym muzycznym przeżyciem dzięki prawdziwym legendom: zespołom Kombii i Lady Pank.
Kombii, z Grzegorzem Skawińskim na czele, łączy już 40 lat muzycznej współpracy. Podczas koncertu zaśpiewają takie przeboje jak Nasze rande vous, Pokolenie, Black and white czy Słodkiego miłego życia.

Z kolei pierwszy album Lady Pank, określany mianem The Best Of (to na nim znalazły się najgłośniejsze hity zespołu), obchodzi w tym roku swoje 35-lecie. Jest też jedyną płytą w historii polskiej muzyki rockowej, której wszystkie 10 utworów zostało wylansowane przez radiową Trójkę. I to już w latach 80. Lady Pank przygotował też dla swoich fanów niespodziankę, a w stworzeniu remake’u tego albumu pomagają zespołowi największe nazwiska współczesnej sceny, m.in. Nosowska, Organek, Kowalska, Rojek czy Rogucki. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Zalewski.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube