Czerwiec jest dla Wrocławia miesiącem muzycznego odpoczynku. Wielkie koncerty zarezerwowane są na wakacje, ale w najbliższym czasie pojawi się kilka wydarzeń, o których warto wiedzieć. To będzie naprawdę trudny wybór.

Koncert: Rockowe Powitanie Lata vol.3 (22.06.2019, Alive, 19:00)

Cztery zespoły na jednej scenie. Koncerty zagrają wrocławscy Fak Ihr oraz City Combat, a także goście z Wołowa – Apokalipsa i z Gdańska – Lamia Reno. Bilety do kupienia przed wejściem.

Fak Ihr – trzech mężczyzn i trzy instrumenty. Gitara (Paweł Tenerowicz), przestery (Marek Świerk), perkusja (Mariusz Janiak). Oprócz tego wspólnie śpiewają, piszą i komponują teksty. Gościnnie występuje z nimi także Janek Brysiak, dopełniając ich muzyczną przygodę dźwiękami trąbki lub saksofonu. Ich wspólna pasja w końcu musiała ujrzeć światło dzienne. Premiera ich krążka NEOSENS miała miejsce na początku kwietnia.

City Combat – ich debiut miał miejsce na deskach klubu Alive w 2011 roku przed koncertem zespołu The Peastans. Kapela przeszła kilka zmian składu, ale w swojej teraźniejszej postaci mocno pracują nad kilkoma metalowymi brzmieniami. Od dwóch lat skupiają się na metalowych riffach, a ich największą inspiracją jest po prostu życie.

Apokalipsa – mocnymi dźwiękami zespół często nawiązuje do muzyki patriotycznej i historycznej. Właśnie te tematy stanowią podstawę ich tekstów. Od 1984 roku połączenie damskiego i męskiego wokalu oferuje fanom metalowe uderzenie. Na swoim koncie mają koncerty u boku m.in. Acid Drinkers, Video, Kreona czy Dżemu.

Lamia Reno – zespół znad Bałtyku, który od 2011 roku w czteroosobowym składzie wyznaje jedną, ale najważniejszą zasadę: Tylko rock’n’roll!

Koncert: WBW 2019. Freestyle Battle (22.06.2019, D.K.Luksus, 18:00)

Już szesnaście lat WBW łączy polskich fristajlowców na corocznej imprezie. Udział może wziąć każdy, ale zwycięzca może być tylko jeden. Wyłonić pomogą go najlepsi fachowcy w tej dziedzinie w całym kraju oraz motywujący aplauz publiczności. Czym w ogóle jest freestyle? Słowna improwizacja, rymy na poczekaniu, bez żadnego przygotowania. Najczęściej w rytmie muzyki. Uczestnicy biorą udział w bitwie – zderzeniu swoich umiejętności i oryginalności. Wszystko po to, by udowodnić swoją wyższość nad rywalem.

Koncert: Bryan Adams (22.06.2019, Hala Stulecia, 21:00)

Bryan Adams powraca do Polski z trasą promującą jego najnowszy, czternasty już, studyjny album. Shine a Light jest także tytułowym utworem, który stworzył z Kanadyjczykiem Ed Sheeran. Kolejny z utworów śpiewany jest w duecie z Jennifer Lopez. Muzyk od wielu lat podbija świat muzyki, mając na swoim koncie hity takie jak: All for Love(Everything I Do) I Do It For You czy Summer Of ’69. Adams niezmiennie porazi publiczność entuzjazmem i charyzmą, wciąż nie zawodząc jako wokalista i gitarzysta. Bilety do kupienia tutaj.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube, oficjalny Facebook – Bryan Adams, oficjalny Facebook wydarzenia WBW 2019