Wakacje to świetny czas na poszerzanie swoich muzycznych horyzontów. Lipiec we Wrocławiu obfituje w koncertowe różności, więc fani zarówno mocniejszego brzmienia, jak i hip-hopowych nut z pewnością nie będą się nudzić.

Koncert: Guzior B’Day Party (14.07.2019, Bezsenność, 19.00)

Guzior – polski raper, aktywny na polskiej scenie od 2013 roku. Na co dzień współpracuje z wytwórnią QueQuality. Na swoim koncie ma już kolaborację z takimi wykonawcami jak Słoń czy Quebonafide. Guzior B’Day Party rozpoczął się w 2016 roku w Czterech Literach, później to spotkanie stało się już coroczną tradycją. Co się stanie tym razem? Kup bilety tutaj i sprawdź.

Koncert: Richie Kotzen (14.07.2019, Pralnia, 19.30)

Czterdziestodziewięcioletni wirtuoz gitary obdarzony niesamowitym głosem. Miłość do muzyki, urodzonego w Pensylwanii Richiego Kotzena, rozpoczęła się wraz z fascynacją zespołem Kiss. Jego wszechstronność zagwarantowała mu miejsce w wytwórni Shrapnel Records. Nieprzeciętne szybkie i zawiłe gitarowe solówki w najróżniejszych klimatach. Związany był z wieloma muzycznymi projektami, otwierał nawet koncerty The Rolling Stones. Na chwilę obecną jego najnowszym materiałem jest wydany w 2017 roku album Salting Earth. Bilety dostępne na stronie Eventim.

Koncert: God is An Astronaut (17.07.2019, Zaklęte Rewiry, 20.00)

Lipiec z pewnością bardziej przypadnie do gustu entuzjastom muzyki rockowej. W połowie miesiąca w Zaklętych Rewirach pojawi się, na swoim jedynym koncercie we Wrocławiu, zespół God is An Astronaut. Królowie post-rocka w trzyosobowym składzie pochodzą z Irlandii, a na koncie mają 9 albumów studyjnych. Wejściówki na wydarzenie do kupienia tutaj.

Koncert: Cryfox/Undead Phoenix (20.07.2019, Alive, 20.00)

Ostatnia już propozycja na lipiec. Pochodzący z Drezna zespół, rozpoczął karierę w 2003 roku, nagrywając kilka pojedynczych utworów na projekt studyjnych. Melodie Cryfox spodobały się publiczności i przez pewien czas grali w regionalnych, saksońskich zespołach, by zdobyć czas na stworzenie własnych nagrań. Mimo że niemal dekadę temu formacja rozpadła się przez inne zainteresowania muzyczne i życiowe, w 2015 roku nastąpiła jej reaktywacja z nowymi twarzami i nową energią. Bilety dostępne przed wejściem na koncert.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube, oficjalny profil God is An Astronaut na Facebooku