Sezon ogórkowy w pełni, ale nie wszystkie wrocławskie sceny będą świeciły w ten weekend pustkami. Mamy dla Was dwie ciekawe propozycje ze skrajnie różnych światów muzycznych.

Adi Nowak & barvinsky (10.08.2018, godz. 20)
Adi Nowak to raper z Poznania, który opowiada o codziennych sprawach i relacjach damsko-męskich. Po wydaniu debiutanckiej EP-ki „Nienajprawdziwsze” wygenerował miliony odtworzeń na Youtube. Muzyczna chemia między Nowakiem, a barvinskim zaowocowała wspólnym, hip-hopowym albumem „ĆVIR” oraz nadchodzącym we wrześniu albumem „KOSH”. Wstęp na koncert w beach barze Prosto z Mostu jest darmowy.

Gerard Edery (12.08.2018, godz. 18)
Marokański wirtuoz gitary najlepiej odnajduje się w klimatach folkowych. Wykonuje pieśni sefardyjskie, czyli muzykę Żydów zamieszkujących w Średniowieczu Półwysep Iberyjski. Muzyk sięga również na scenie po saz – instrument strunowy, wywodzący się z Azji Mniejszej. Edery śpiewa w szesnastu językach, a w Synagodze Pod Białym Bocianem przybliży publiczności brzmienie języka ladino, stworzonego przez rdzenną ludność zamieszkującą włoskie Dolomity. Bilety: 25 i 35 zł.


Tekst: Marcin Obłoza
Zdjęcie: mat. organizatora