Sezon imprezowy we Wrocławiu rozkręca się z każdym tygodniem. W najbliższy weekend czeka nas eksplozja klubowych brzmień, ale i alternatywnych dźwięków. Nie zabraknie też muzyki eksperymentalnej oraz darmowych wejść na koncerty młodych polskich artystów. 

TIËSTO oraz inni na Music Power Explosion (13 lipca)

W piątkowy wieczór na wrocławskim stadionie będzie potężnie rozbrzmiewać muzyka elektroniczna. Do stolicy Dolnego Śląska zjadą się najpopularniejsi DJe z całego świata. Wszystko to z okazji Music Power Explosion – największej w tej części Europy imprezy poświęconej EDM. Wejść na Stadion Wrocław będzie można już od 15:15. Godzinę później rozpoczną się pierwsze koncerty. Oto, kto wystąpi podczas festiwalu (podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie):

  • 16:10 – DJ KUBA & NEITAN
  • 16:40 – BLINDERS
  • 17:45 – AFROJACK
  • 18:50 – DON DIABLO
  • 20:15 – ZEDD
  • 21:40 – STEVE AOKI
  • 23:25 – TIËSTO

Największą gwiazdą całej imprezy jest TIËSTO. Holenderski DJ ma za sobą lata kariery na scenie muzycznej, podczas której zjednał sobie rzeszę fanów z całego świata. Przyciągnął ich do siebie niebanalnymi dźwiękami w nurcie trance. Zasłużył sobie w ten sposób na nagrodę Grammy oraz trzykrotne zdobycie tytułu najlepszego DJa według DJ Mag. Dziś tworzy kompozycje wpisujące się we współczesną muzykę taneczną i w dalszym ciągu przyciąga rzesze fanów na koncert.

Bilety można nabyć w cenie od 100 złotych za pośrednictwem eBilet.

HuRaban w Starym Klasztorze (13 lipca, 19:00)

Dla fanów bardziej eksperymentalnych dźwięków zaprezentują się trzy artystki z zespołu HuRaban. Zespół złożony z absolwentek Wrocławskiej Akademii Muzycznej tworzy, inspirując się wyjazdami za granicę, muzyką rozpisaną na wiele instrumentów. Składają się na niego Fabiana Raban – multiinstrumentalistka, Hanna Włodarczyk – gitarzystka oraz wokalistka – Monika Zapaśnik.

Trio prezentuje własne podejście do muzyki folkowej i regionalnej, czerpiąc wzory z całego muzycznego świata. Wykonuje ono tzw. world music, czyli utwory, które zawierają w sobie elementy lokalnych nurtów. Łączone z innymi nurtami oraz egzotycznymi instrumentami tworzą ze sobą jedną, skondensowaną całość. Oprócz kontrabasu, skrzypiec i gitary w ich kompozycje wplatane są m.in. perska kamancha, egipska darbuka czy riq.

Bilety do nabycia w Starym Klasztorze w cenie 20 złotych przed wydarzeniem i 25 złotych w dniu koncertu.

Adi Novak & Barvinsky w Prosto z Mostu Beach Bar (13 lipca, 20:00)

Ci z was, którzy nie chcą wydać na piątkowy koncert ani grosza, mogą zabawić się przy brzmieniach poznańskiego rapera. Adi Novak szturmem wdarł się na polską scenę swoimi kompozycjami. Świetna warstwa tekstowa oraz niecodzienny głos to nie jedyne cechy wyróżniające artystę. Do spółki z barvinskym stworzył on energetyczną warstwę muzyczną, którą porywał tłumy m.in. na Openerze. Teraz zawita do Wrocławia.

Po udanej płycie Nienajprawdziwsze oraz szumnym albumie ĆVIR artysta szykuje się do premiery trzeciego krążka – KOSH. Czy w piątek usłyszymy najnowsze kawałki? W Prosto z Mostu Beach Bar będzie można się tego dowiedzieć za darmo już w piątek o 20:00.

Koncert w parku: Dominik Mąkosa Trio (sobota 14 lipca, godzina 14:00)

Połączenie jazzu z pięknymi okolicznościami przyrody na pewno jest ciekawą opcją na sobotnie popołudnie. Zwłaszcza, gdy do akcji wkracza zdolny pianista jazzowy Dominik Mąkosa. Do spółki z Bartoszem Chojnackim (kontrabas) oraz Piotrem Zareckim (perkusja) stworzą niepowtarzalny klimat w Parku Grabiszyńskim.

Koncert jest częścią Vertigo Summer Jazz Festival, podczas to którego otwarte przestrzenie Wrocławia zapełnione zostają muzyką jazzową. Do końca sierpnia co sobotę będzie można posłuchać najciekawszych brzmień od lokalnych artystów. Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Cydr Lubelski Spragnieni Lata (Sobota 14 lipca, 18:00)

Plac Nowy Targ na chwilę stanie się miejscem muzycznej imprezy gromadzącej artystów polskiej sceny alternatywnej. Cydr Lubelski w największych miastach Polski organizuje koncerty, na które zapraszani są artyści o różnym podejściu do muzyki. W sobotę na scenie zaprezentują się oni w następującej kolejności:

18:00-18:35 Kasia Lins
18:50-19:20 Marcelina
19:35-20:35 Smolik / Kev Fox
20:50-22:00 XXANAXX

Nie zabraknie mocnego głosu w postaci duetu Smolik/ Kev Fox, którzy tworzą eksperymentalne dźwięki przez zastosowanie wielu instrumentów. Przede wszystkim jednak wybrzmiewać będą elektryczno-popowe utwory od Kasi Lins, Marceliny i XXANAXX. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.