Co jest grane we Wrocławiu? Lista koncertów (15-17 czerwca 2018)

Sesja wkrada się w nasze życia, odbierając jakże cenny czas, który możemy poświęcić na przyjemności. Jednak pamiętajmy: nie samą nauką żyje człowiek! Czerwcowy weekend to idealny czas na oderwanie się od notatek i posłuchanie dobrej muzyki. Wrocław jak zwykle nie zawodzi – jest w czym wybierać. 

Parkway Drive, Miss May I, Emmure, Knocked Loose (15 czerwca)

Piątek zaczynamy ze wspaniałym, mocnym akcentem! Do Wrocławia zawita bowiem zagraniczna śmietanka metalcore’owych zespołów, które bojowo nastroją nas na wyzwania sesji (i nie tylko).

Z Parkway Drive wszystko zaczęło się latem 2003 roku w Australii, w garażu domu zwanego Parkway House. Muzycy zadebiutowali wspólnym nagraniem wydanym wraz z I Killed the Prom Queen. Minęły 2 lata i zespół wybrał się do USA, by pod okiem Adama Dutkiewicza z Killswitch Engage nagrać swój debiutancki album. Kolejne lata to ciągłe życie w trasie i koncerty z takimi gigantami sceny jak Hatebreed, In Flames, Chimaira, Shadows Fall, As I Lay Dying, Bleeding Through czy Alexisonfire. W 2006 roku Parkway Drive dołączyli do stajni Epitaph Records i pozostali tam do dziś. Po latach, mając na koncie 5 albumów studyjnych, 1 EPkę, 2 splity i 2 DVD, Australijczycy uznawani są za jeden z ważniejszych zespołów w dziejach metalcore’u XXI wieku, a szalone i energetyczne występy na żywo to ich wizytówka.

Miss May I grają już od 12 lat, wydając w tym czasie 6 albumów studyjnych. Przez ten okres stali się prawdziwym gigantem metalcore’u w Stanach Zjednoczonych. Ostatnim z krążków jest płyta Shadows Inside, która ujrzała światło dzienne w 2017 roku. Był to pierwszy album zespołu wydany przez wytwórnię inną niż Rise Records, ponieważ to właśnie w tym roku muzycy podpisali kontrakt z SharpTone Records. Jednak to poprzednie Rise of the Lion (2014) i Deathless (2015), były materiałami, które przyniosły zespołowi najlepsze wyniki na listach sprzedaży, docierając kolejno na 21 i 49 miejsce prestiżowej listy Billboard 200.

Komplet metalcore’owy wystąpi dla nas w Centrum Koncertowym A2 (ul. Góralska 5) w piątek o godzinie 18:00. Bilety w cenach od 125 zł w przedsprzedaży do 145 zł w dniu koncertu. Za przyjemność trzeba płacić!


 

 

Katarzyna Berger (15 czerwca)

Dla poszukujących łagodniejszych, jazzowych brzmień na piątkowy wieczór, polecamy koncert Katarzyny Berger, która zaśpiewa w rytmie ciepłych i wyjątkowo kojących dźwięków bossa novy. Wokalistka poprowadzi klimatyczny wieczór wraz z zespołem towarzyszącym. Możemy liczyć na największe przeboje muzyczne Stevie Wondera, The Beatles, Michaela Jacksona, AC/DC w aranżacjach jazzowych.

Kasia Berger zaśpiewa dla nas we wrocławskim klubie Vertigo (ul. Oławska 13) w sobotni wieczór o godz. 22:30. Wstęp za symboliczne 20 zł. Klub nie prowadzi rezerwacji!


 

 

Wyjście Awaryjne, Układ S.I. (16 czerwca) 

Na sobotę kolejna alternatywa. Tym razem połączenie rocka z hip-hopem powinien zadowolić każdego poszukującego nietuzinkowych wrażeń.

Wyjście Awaryjne to grupa muzyków z Trzebini, czynnie działających na lokalnej scenie muzycznej. Połączył ich niekonwencjonalny pomysł, styl i chęć realizacji swoich najskrytszych artystycznych planów. W dłoniach instrumenty, w duszy determinacja i brak granic! Szalona mieszanka rocka i hip-hopu rozbuja nawet największego marudę.

S.I. Układ to instrumentalno-wokalny trójkąt nieforemny o dystansie do definicji, miary i decyzji. Wielokrotnie wyróżniony na festiwalach i konkursach muzycznych. Łączą rap, rave, grunge i muzykę elektroniczną. Ich głównym celem i przesłaniem jest pokazanie, że prawdziwa muzyka bierze się z pograniczna rzeczywistości i fikcji.

Zespoły pokażą nam jak dobrze połączyć rock z hip-hopem w sobotę w klubie Alive (ul. Kolejowa 12). Za wstęp zapłacimy jednie 10 zł. 


 

 

Valkenrag, Claim the Throne, Jerna (17 czerwca) 

Na zakończenie weekendu solidne połączenie death metalu i folku da nam solidnego kopa na resztę tygodnia.

Wystąpi Valkenrag, czyli pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego zespół grający melodyjny death metal z elementami black metalu i folku utrzymanego w tematyce wikingów i Słowian. Zespół do końca 2014 roku zdążył zagrać u boku takich zespołów jak Taake, Noctem, Valkyrja, Unearthly oraz przedstawicielami rodzimej sceny metalowej Thy Diesese, Devilish Impressions, Saltus, North.

Claim the Throne to z kolei akcent zagraniczny przybyły z dalekiej Australii. Ich Koncert jest częścią europejskiej trasy promującej 4 studyjny album On Desolate Plans. W swojej muzyce łączącej folk oraz melodeath będą starali się przedstawić europejskiej publiczności surowy australijski krajobraz.

Muzyka Jerny charakteryzuje się ciężko brzmiącą gitarą i budującymi nastrój instrumentami ludowymi, takimi jak drumla, flet czy lira korbowa. Źródłem inspiracji zespołu z Krakowa jest, między innymi, mitologia i kultura słowiańska. Duchem tworzonych melodii wiodą słuchacza w podróż do odległych, niezbadanych ziem poprzez pola bitew i tajemne zagajniki, gdzie w cienistych zakamarkach czają się prastare maszkary.

Na pogańska przygodę zaprasza klub Ciemna Strona Miasta (Pl. Wróblewskiego 3). Bilety w cenie 35 zł. 


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: materiały promocyjne, youtube