Juwenalia zaoferowały nam potężną dawkę dobrej muzyki. Niestety ten czas dobiega końca, ale głowa do góry! Wrocław nie zawiedzie w nadchodzący weekend. Zobaczmy, gdzie, co i o której zagrają dla nas artyści.

 

DJ Katapila (18 maja)

Piątek ma także swoją egzotyczną stronę. Wieczorem wystąpi dla nas DJ Katapila, czyli pochodzący z Ghany muzyk, który nie boi się eksperymentować z muzyką. Swoją karierę zaczynał na afrykańskich weselach, stypach i przyjęciach trzydzieści lat temu. Przełomem okazała się fascynacja detroit techno i housem. To dzięki nim muzyką DJ’a Katapily nabrała oryginalnych walorów, w których elektronika łączy się z ludowymi motywami czarnego kontynentu. Jego dorobek zyskał uznanie licznych mediów np. The New York Times, Resident Advisor, FACT. W Polsce artysta zaprezentuje swój najnowszy album – Aroo EP.

Bawić się w rytm afrykańskich melodii i elektroniki będziemy w Surowcu (ul. Ruska 46a) o godz. 23:00. Za bilety zapłacimy od 15 do 20 złotych. 


 

Matt Elliott (19 maja)

Jest to brytyjski muzyk pochodzący z Bristolu. Wcześniej działał w ramach różnych zespołów, ale od 2001 roku występuje pod własnym nazwiskiem. W swojej twórczości perfekcyjnie łączy elementy gitarowe z folkowym, lekko brudnym brzmieniem. Inspiracje czerpie z dorobku kulturowego krajów śródziemnomorskich i Europy Wschodniej. Nie bez powodu mówi się, że Elliott to mroczny bard, bowiem jego głos charakteryzuje niezwykle niska, głęboka tonacja.

Matt’a Elliotta posłuchamy w klubie Firlej (ul. Grabiszyńska 56) o godz. 19:00. Wstęp biletowany w przedziale od 35 do 50 zł. Bilety dostępne na ekobilet.pl.


 

The Glitchhh i tochka K (19 maja)

The Glitchhh to pochodzący z Mińska zespół, który stawia na eksperymentalizm. W swoich utworach próbują jak najlepiej oddać nastrój białoruskiej stolicy z całą swą tajemniczością i industrialnym mrokiem. Podobnie czyni tochka K reprezentując enigmatyczność oraz zmysłowość Grodna.

The Glitchhh wykonuje swą muzykę w klimacie shoegaze, post rocka, noisu z elementami elektroniki.

Tochka K to uosobienie Grodna, czyli psychodeliczny folk, namiastki grunge’u, oddające klimat nadniemeńskiego miasta.

Białoruskie zespoły wystąpią dla nas za darmo w Starej Piwnicy (ul. Krupnicza 15) o godz. 19:00. Występ to dobra okazja dla studentów, którym Juwenalia opustoszyła portfele.


 

Rosalie (19 maja)

Znana ze swoich występów na Open’erze i Spring Break, Rosalie Hoffman to polsko-niemiecka piosenkarka i kompozytorka reprezentująca nurt współczesnego R&B. Obecnie nominowana do Fryderyka 2018. Szybko zainteresowała się nią wytwórnia Alkopoligamia.com, pod skrzydłami której ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Flashback. , a chwile wcześniej premierę miał pierwszy klip do piosenki Pozwól, który do tej pory obejrzało ponad 600 tysięcy osób. Twórczość Rosalie to efekt własnych muzycznych poszukiwań w odpowiedzi na coraz szerzej eksplorowane trendy we współczesnej muzyce R&B, czerpiącej z klasycznego hip-hopu i nowej elektroniki.

Rosalie wystąpi dla nas w sobotni wieczór o godz. 19:00 w Formie Płynnej (wybrzeże Wyspiańskiego 20). Wstęp wolny dla wszystkich!


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: youtube.com