W ten weekend wrocławskie sceny będą należeć do najlepszych. Najlepszych, bo polskich. Koncerty najbardziej utalentowanych muzyków w naszym kraju przeniosą nas w folkowe klimaty na światowym poziomie, oczarują totalnym widowiskiem i zainspirują nieoczywistym.

 

Koncert TULIA (19.10.2018, 19.00, Radio Wrocław)

Tulia Biczak, Patrycja Nowicka, Dominika Siepka, Joanna Sinkiewicz. Te niezwykle utalentowane i muzycznie wykształcone kobiety wyruszają w swoją pierwszą trasę, na prośbę i reakcje ludzi z całego świata. W 2017 roku zespół Depeche Mode udostępnił folkową wersję Tulii do piosenki Enjoy the Silence na swoim profilu. To zapoczątkowało karierę tych czterech dziewcząt ze Szczecina. Ich nietuzinkowe połączenie polskiej tradycji ludowej i nowoczesnej muzyki usłyszeć można także w coverach takich artystów jak Stan Borys, Wilki, O.N.A, Metallici czy Dawida Podsiadło.

 

Koncert Natalii Nykiel (20.10.2018, 19.00, Centrum Koncertowe A2)

Zaczynała w The Voice of Poland w 2013 roku, a rok później wydała już swój pierwszy album we współpracy z takimi muzykami jak Katarzyna Nosowska czy Paulina Przybysz. Jej wielkie hity Bądź duży i Error zapewniły jej nagrody i szczyty polskich list przebojów. W krótkim czasie stała się także niekwestionowaną królową scenicznych widowisk. Jesienna trasa Natalii NykielV TOUR, zakończy oficjalną promocję jej najnowszego albumu.

 

Koncert SQUID (21.10.2018, 20.00, Impart)

 

Zainspirowani filmem Tylko kochankowie przeżyją, Kuba Łakomy i Tomek Grządkowski założyli zespół. Squid tworzą melodie, które spokojnie mogłyby posłużyć za soundtrack do niejednego filmu. Mieli okazję pokazać się już na Sofar Sounds, a także w Nowych Horyzontach, gdzie zagrali koncert przed projekcją filmu, od którego ich przygoda się zaczęła. Ich cel na nadchodzący koncert? Stworzenie wideo w klimacie starych kaset VHS, ale w wysokiej jakości. Będzie to idealne uzupełnienie dla ich niepokojących, chillwave’owych, elektronicznych dźwięków, wzbogaconych brzmieniem gitary i perkusji.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube