Nadchodzący weekend to pod względem koncertowym jeden wielki misz-masz. Wybór będzie spory od folku, przez alternatywę, aż po metal.

Vertigo Summer Jazz Festival: Algorythm (20 lipca, 20:00)

Otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy połączone z nieoczywistą rytmiką. Matematyka i metafizyka. Geometria wody. Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Od samego początku istnienia łączy w swojej twórczości różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Jedynym stałym wyznacznikiem jego twórczości jest swobodna ekspresja artystyczna. Sama zaś nazwa zespołu to słowo – symbol. Odnosi się do pojęcia algorytmu, który jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Tak też muzyka Algorhythmu oddaje codzienne emocje i myśli współczesnego człowieka.
Bilety kupicie za 20 złotych, koncert ma miejsce w jazz klubie Vertigo.

Herje Mine (20 lipca, 21:00)

Herje Mine z Lipska (Niemcy) to zespół łączący porywające rytmy bałkańskiego folku z brzmieniem współczesnego miasta. Jego członkowie pochodzą z Izraela (Gal Levy – perkusja), Niemiec (Friederike von Oppeln-Bronikowski – klarnet, Sven Bohling – akordeon, Marko Heine – kontrabas) i Polski (Izabela Kałduńska – skrzypce). Debiutując na undergroundowych scenach ‚małego Berlina’ wkrótce stali się znani z koncertów w całych Niemczech, Holandii i Izraelu.
Wstęp wolny, koncert w Kalaczakra Gallery & Coffee.

Coals x Forma Płynna (21 lipca, 20:00)

Coals to młody duet, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Nazwa zespołu ściśle nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska (ang. coal mines). Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus opisywał ich muzykę jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”, a amerykański magazyn Under the Radar: „Coals wspomagają się hip-hopowymi bitami, kreując atmosferę brudnych klubów i ciemnych ulic miast”. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival. Kasia i Łukasz otwierali także pierwszą w Polsce wideosesję dla legendarnej stacji KEXP, w której to również utwór „Weightless” został wybrany „piosenką dnia” w sierpniu 2015 roku.
Wśród inspiracji artyści wymieniają m.in. Soap&Skin, Spooky Black, Sigur Rós i Deana Blunta.
Koncert w Formie Płynnej, wtęp wolny.

Soulfly (21 lipca, 19:00)

Soulfly to amerykańska kapela heavy metalowa założona w 1997 w mieście Phoenix z inicjatywy byłego frontmana zespołu Sepultura, Maxa Cavalery. Zespół ma na koncie 10 albumów studyjnych, a prasa muzyczna donosi że artyści pracują nad kolejnym, 11 krążkiem, który ma trafić na półki latem tego roku. Cavalera zapowiada, że nowa płyta Soulfly pokaże wszystko, co w Soulfly najlepsze, a gatunkowo będzie reprezentować „tribal thrash metal” („plemienny thrash metal”), czyli stworzone przez kapelę autorskie połączenie thrash metalu z muzyką amazońskich plemion. Poczynając od wydanej w 1998 roku debiutanckiej płyty zatytułowanej „Soulfly”, która sprzedała się w 500 tysiącach egzemplarzy zyskując tym samym status Złotej Płyty, kapela eksperymentowała z różnymi gatunkami metalu i łączyła ciężką muzykę z plemiennymi rytmami rodem z Brazylii i muzyką pochodzącą z Bliskiego Wschodu.
Koncert w Zaklętych Rewirach, pierwsza pula biletów do kupienia za 79 złotych.