Nutka jazzu, folk metalu oraz hard rocka pojawi się we Wrocławiu na zbliżający weekend. Sprawdźmy, kto zagra w przedostatni tydzień września, nim na dobre powrócimy do studenckich obowiązków.

Urszula Dudziak – 21 września o 19:00

Jedna z największych wokalistek polskiej muzyki jazzowej powraca z nową książką, zatytułowaną „Wyśpiewam wam więcej”. Z tej okazji artystka wyruszyła w trasę koncertową, której obowiązkowym punktem będzie Wrocław. Towarzyszyć będzie jej zespół, w składzie którego zobaczymy Jana Smoczyńskiego (pianino), Krzysztofa Pacana (bas), Roberta Cichego (gitara), Tomka Torresa (bębny) oraz Łukasza Poprawskiego (saksofon). Urszula Dudziak uważana jest za jedną z czołowych wokalistek jazzowych, której renomę wykreowało ponad 50 wydanych albumów oraz światowej sławy hit „Papaya”.

Urszula Dudziak wystąpi w Centrum Koncertowym A2 (Wrocław, ul. Góralska/5). Bilety kupimy tutaj.

 

TRIBUTE TO LED ZEPPELIN w wykonaniu Cadillac – 21 września o 20:00

Muzyka Led Zeppelin nie jest łatwa do grania, ale zespół Cadillac uwielbiamy to robić. Riffy Jimmiego Pagea są pogięte, bębny Johna Bonhama niewiarygodnie ciężkie, linie wokalne Roberta Planta boleśnie wysokie, a różnorodność dźwięków tworzonych przez Johna Paula Jonesa po prostu przytłacza. Dlatego Cadillac poświęca bardzo dużo czasu na próby, nierzadko zaniedbując inne obowiązki. Lecz gdy już zacznie wychodzić, to uczucie satysfakcji jest nie do opisania. Granie takich numerów jak Black Dog, Dazed and Confused, Kashmir i Whole Lotta Love daje im mnóstwo radości i energii.

O tym jak dobre są ich covery Led Zeppelin możemy sprawdzić w Starej Piwnicy ( ul. Krupnicza/15)

Arkona – 22 września o 10:00

Rosyjscy folk metalowcy przyjadą do Wrocławia promować swój najnowszy album „Khram”, który ukazał się na początku 2018 roku. Formacja zaczęła działalność w 2002 roku. Najdłuższy staż w kapeli ma jej najbardziej charakterystyczna postać, wokalistka Masza Archipowa. Obecnie wspierają ją: Rusłan „Kniaź” Rosomachierow (gitara basowa), Siergiej „Lazar” Atraszkiewicz (gitara), Władimir „Volk” Rieszetnikow (flet, dudy) i Andriej Iszczenko (perkusja). Arkona łączy elementy folkowe i metalowe, korzystając przy tym z dość bogatego instrumentarium, a w tekstach nawiązuje do tradycji przodków, legend, baśni, podań oraz historycznych mitów.

Arkona wystąpi dla nas w klubie Pralnia (ul. Krakowska 100).

 


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: youtube.com, wikipedia commons