Ten weekend będzie przede wszystkim okazją do zapoznania się z mniej popularnymi nurtami muzycznymi. W dobrej formie są beach bary, które to wstęp na koncerty oferują za darmo. 

Przedostatni weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego nie obfituje w muzyczne atrakcje. Znaleźliśmy dla was kilka, którym warto się przyjrzeć.

Rasmentalism w Prosto z Mostu Beach Bar – (Aktualizacja) 26 sierpnia o 18:00 

Duet Ras oraz Ment XXL po raz kolejny zaprezentuje się we Wrocławiu. Są aktywnymi członkami sceny rapowej od 2006, a ich pierwsza płyta, wydana na nielegalu stała się hitem. Z kolei w 2016 roku zameldowali się na pierwszym miejscu listy sprzedaży płyt OLiS wydaniem 1985. Ich najnowsze wydawnictwo – Tango – okryło się platyną. Współpracowali przy nim ze znanymi postaciami polskiej sceny muzycznej, jak Taco Hemingway, Rosalie czy Gverilla. W niedzielę zagrają w Prosto z Mostu Beach Bar. Wstęp wolny

Mikołaj z Radomia – Opera Omnia w Kolegiacie św. Krzyża i św. Bartłomieja – 24 sierpnia o 20:00

Niespodziewana pozycja w zestawieniu, niemniej ciekawa na tyle, by warto było spróbować czegoś nowego. Choć nie do końca można tu mówić o nowości, gdy mamy na myśli średniowiecznego kompozytora, jednego z pierwszych, który zasłynął w Europie. Mikołaj z Radomia tworzył w wieku XV muzykę polifoniczną z użyciem wielu instrumentów. Zapiski z tego czasu są niejasne i nie tak łatwo je odszyfrować współczesnym muzykom. Jednak znane są teksty jego 10 utworów, które rozpisywał na trzy głosy operowe. Wszyscy fani muzyki liturgicznej będą mogli posłuchać takich aranżacji w wykonaniu Ars Cantus. Bilety kosztują 20 zł w rezerwacji i 30 zł w dniu koncertu.

Baasch w Formie Płynnej – 25 sierpnia o 20:00

Baasch, a właściwie Bartosz Schmidt to człowiek orkiestra. Jest wokalistą, kompozytorem i producentem muzycznym. W muzyce działa aktywnie od 2013 roku. Wtedy to stworzył muzykę do filmu Płonące wieżowce. Poza tym aktywnie współpracuje z polską sceną niezależną. Lubuje się głównie w indiepopie oraz muzyce elektronicznej. To wszystko idealnie łączy się w jego projekcie Baasch. Wydał on już trzy albumy, które były doceniane za połączenie hipnotyzującego głosu i nietypowych bitów. Teraz za darmo będzie można go posłuchać w Forma Płynna Beach Bar.

Koncert gongów i mis tybetańskich w chustach w Akademii Ruchu – 26 sierpnia o 18:00

Na koniec koncert z gatunku mniej rozrywkowych, a bardziej dla rozerwania się. Jak się bowiem okazuje, koncert na gongach i misach ma być oderwaniem od męczącego świata. Zwłaszcza, jeśli terapią dźwiękiem zajmują się specjaliści tacy jak Agata Białoszewska i Mieczysław Malinowski. Dodatkowo dzięki wiszeniu w chuście możliwe będzie doświadczanie muzyki przy całkowitym wyłączeniu innych bodźców. Wszystko to w Akademii Ruchu przy Ruskiej 47. Wstęp z wypożyczeniem chusty kosztuje 45 złotych, bez wypożyczenia – 35 złotych.