Maj zbliża się do końca, oferując wrocławianom porządną dawkę dobrej muzyki. Przygotujmy się, bowiem prezent na dzień dziecka otrzymamy w tym roku nieco szybciej. Już w piątek ostatni dzień Ekonomaliów i koncert Łąki Łan oraz Luxtorpedy. W następne dni dodatkowe muzyczne atrakcje!

Luxtorpeda (25 maja)

W ramach wrocławskich Ekonomaliów studenci będą mogli zacierać ręce. Wystąpi bowiem Luxtorpeda, czyli zespół powstały z inicjatywy Roberta Friedricha. Grupa wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową (głównie rock alternatywny, hard rock, punk), której przejawem są cztery studyjne płyty. Dwie z nich: Robaki oraz A morał tej historii jest taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki znalazły się na pierwszym miejscu OLiS (oficjalnej liście sprzedaży detalicznej).

Luxtorpeda wystąpi dla nas na Ekonomaliach 25 maja o godz. 18:45. Wstęp biletowany, jednak cena jest przystępna. Zapłacimy jedynie 13 zł. 


 

 

Łąki Łan (25 maja)

Łąki Łan to polski zespół grający muzykę z pogranicza funku, elektroniki oraz rocka. Kostiumy członków grupy oraz ich performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą, m.in. Tbilisi Open Air Alter/Vision, Montreux Jazz Festival, Orange Festival, Open’er Festival, Jarocin Festiwal, czy Przystanek Woodstock. W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan Syntonia, którą promują single Pola Ar i Bombaj. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017.

Łąki Łan wystąpi w ramach Ekonomaliów 25 maja o godz. 20:45. Wstęp biletowany, a cena identyczna, jak w przypadku Luxtorpedy, czyli 13 zł. 


 

 

GusGus (26 maja)

Biggie Vieira i Daniel August to osoby odpowiedzialne za rozwój i sukces islandzkiej grupy GusGus od 1995 roku. Siła przekazu zespołu opiera się na dwóch filarach tj. dobrze skomponowanym, elektronicznym brzmieniu w wykonaniu Biggiego oraz wspaniałym, dźwięcznym wokalem Daniela. Przez lata kariery zespół niejednokrotnie zmieniał skład, zapraszając do współpracy muzyków, tancerzy, a także kobiece i męskie głosy, co zwykle pomagało Islandczykom odświeżyć ich oryginalną wizję muzyki tanec

znej. Ich albumy pt. Arabian Horse oraz Mexico zyskały miano bestsellerów.

Duet zagra dla nas w sobotę 26 maja w Centrum Koncertowym A2 (ul. Góralska 5). Za przyjemność posłuchania Islandczyków zapłacimy od 99 do 110 zł.

 

 

Piotr Bukartyk (27 maja)

Piotr Bukartyk ma 54 lata, a rymuje od trzydziestu ośmiu. Napisał ponad 500 piosenek, wydał 10 płyt. Dwanaście lat temu zadebiutował się w radiowej Trójce u boku Wojciecha Manna. Jest stałym gościem Przystanku Woodstock, gdzie z Jurkiem Owsiakiem i tłumem młodych ludzi na scenie kończy festiwal swoją piosenką-hymnem Z tylu chmur. Z innych jego utworów Jerzy Satanowski stworzył muzyczny spektakl Kaszana zdalnie sterowana. Piosenki Bukartyka z udziałem znakomitych aktorów – m. in. Krystyny Tkacz, Katarzyny Żak, czy Artura Barcisia. Utwory Bukartyka wykonują też tacy artyści jak Zbigniew Zamachowski, Grażyna Łobaszewska, Marek Dyjak,a także grupa Perfect.

Piotr Bukartyk wystąpi dla nas w niedzielę 27 maja o godz. 21:00 w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1). Za wstęp zapłacimy w zależnie od miejsca od 40 do 70 zł. 


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: materiały promocyjne