Najbliższy weekend ma być jednym z najcieplejszych w tym roku, więc koncerty odbywać się będą głównie na zewnątrz. Oprócz jazzu i muzyki klasycznej we Wrocławiu zagości death metal i rap.

Aga Derlak Trio (27 lipca, godz. 20:00)

Jak w każdy piątek Vertigo Jazz Club zaprasza na spotkanie z młodymi gwiazdami sceny jazzowej. W tym tygodniu wystąpi utalentowana polska pianistka Aga Derlak, której towarzyszyć będą kontrabasista Tymon Trąbczyński i perkusista Grzegorz Masłowski. Aga Derlak Trio to laureaci nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej – FRYDERYK 2016. Wstęp 20 zł, bilety do nabycia w klubie przed koncertem


Adi Nowak & barvinsky (27 lipca, godz. 20:00)

Pochodzący z Poznania raper przykłada ogromną wagę do warstwy lirycznej swoich utworów. Jego debiutancka epka zatrząsnęła krajową sceną, dzięki czemu uwagę zwrócili na niego popularni twórcy i wytwórnia Asfalt Record. Adi Nowak wystąpi w beach barze Prosto z Mostu w najbliższy piątek o 20. Wstęp wolny.


Obituary (28 lipca, godz. 18:30)

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych legenda death metalu pojawi się w klubie Zaklęte Rewiry, by promować swój ostatni album zatytułowany Obituary. Jako support wystąpi niemiecki Deserted Fear i pochodzący z Katowic zespół Planet Hell. Bilety dostępne przed koncertem w kasie klubu, cena 85 zł.


Autor: Aleksandra Joanna Kowalczyk
Zdjęcie: screen z youtube