Jak najlepiej nastroić się na nadciągający początek roku akademickiego? Oczywiście, przy dawce dobrej muzyki. Najbliższy weekend zapowiada się obiecująco i rozmaicie jak spadające z drzew jesienne liście.

Son Lux (27 września, godz. 20:00)

Po wyprzedanym w błyskawicznym tempie koncercie w Warszawie i występnie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka, Son Lux zagra we Wrocławiu. Twórca hitów takich jak Easy, Lost It To Trying, You Don’t Know Me, czy Alternate World przyjedzie do A2 promować swój najnowszy piąty album Brighter Wounds i zagrać największe hity.

Ryan Lott wraz z Rafiqiem Bhatią i Ianem Changiem wystąpią 27 września w Centrum Koncertowym A2 (Góralska 5).  Bilety w cenie 99 zł.


Blue Café (29 września, godz. 19:30)

DOUBLE SOUL TOUR to trasa koncertowa promująca najnowszą płytę zespołu Double Soul. Nowy album to wytrawność brzmień, płyta wysmakowana, pełna pięknych melodii, wokalnych wzruszeń i aranżacji. Jak mówi zespół, to „muzyka z duszą”. Kompozytor i producent Paweł Rurak-Sokal twierdzi, że jest to jego najbardziej świadoma płyta. Double Soul to także nowa wokalna odsłona Dominiki Gawędy, która w niezwykle dojrzały i charyzmatyczny sposób zabiera nas w piękną muzyczną podróż. W trasie będą towarzyszyć formacji czołowi, polscy muzycy.

Usłyszymy ich 29 września, godz. 19:30 w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1). Bilety od 59 zł, dostępne tutaj .


Another Pink Floyd (30 września, godz. 20:00)

Another – najstarszy polski PINK FLOYD tribute band – powstał w 2008 roku w podkrakowskiej Skawinie. Dziesięcioletnia obecność na polskiej scenie koncertowej pozwoliła zbudować zespołowi grono fanów PINK FLOYD, którzy jako wymagająca publika zaakceptowali tę formę przekazu twórczości Floydów. Polski Pink Floyd – bo tak często zespół jest nazywany przez publikę – idealnie balansuje miedzy oryginalnymi partiami a własną interpretacją. Zarówno fani oczekujący wykonań możliwie najbliższych oryginałowi, jak i liczący na nieco inne niesłyszane jeszcze interpretacje nie znajdą powodów do narzekań. Bezpośredni kontakt i integracja z publiką tworzy zgoła inną atmosferę do jakiej przyzwyczaiły zagraniczne zespoły coverowe odwiedzające nasz kraj.

Podczas 2-godzinnego koncertu, który odbędzie się 30 września w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, usłyszymy m.in. utwory z płyt: Dark Side of The Moon, Wish You Were here, The Wall, Animals Division Bell. Bilety w cenie od 35 zł dostępne są tutaj.


Sarius (30 września, godz. 20:00)

Wrocław to pierwszy przystanek na trasie koncertowej SariusaWszystko co złe Tour.

Sarius to młody raper z Częstochowy, tworzący stary rap lat 90. Ma mocny i charakterystyczny styl. Zadebiutował w 2013 roku albumem Blisko leży obraz końca, wyprodukowanym przez DJ-a Eproma i wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records.  Od tamtej pory wydał 4 epki i 5 albumów. Wszystko co złe jest szóstym i najnowszym krążkiem, z którego utwory będziemy mogli usłyszeć podczas koncertu. Współpracował z takimi artystami, jak Hades czy O.S.T.R.  Ze względu na swoją osobowość oraz twórczość często bywa przyrównywany do tego ostatniego z czasów młodości.

Czy słusznie, będziecie mogli sami się przekonać 30 września o 20:00 w klubie Bezsenność (Ruska 51). Bilety na wydarzenie znajdziecie tu, cena od 35 zł.

 


Autor: Karolina Stachera
Zdjęcia i wideo: YouTube.com