Przed nami już ostatnie dni sesji, a za rogiem czekają upragnione wakacje. To doskonały czas, by skorzystać z bogatej oferty muzycznej Wrocławia. A jest w czym wybierać.

Agata Karczewska (29 czerwca)

Artystka w swojej twórczości umiejętnie łączy gitarowe brzmienia z magicznym wokalem, balansując przy tym na pograniczu folku i country. Dodając do tego niemałą charyzmę otrzymuje występy, które, choć minimalistyczne przez swoją oprawę, cechują się niespotykanym klimatem. Jeżeli jesteś fanem Laury Marling czy Elliott Smith, to muzyka Karczewskiej z pewnością przypadnie Ci do gustu. Koncert będzie niepowtarzalną okazją, by na żywo posłuchać utworów z jej debiutanckiej EP-ki You’re Not So Special.

Agatę Karczewską usłyszymy 29 czerwca w Formie Płynnej (ul. Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 20) o godzinie 20:00. Wstęp wolny!


Franciszek Pospieszalski trio (30 czerwca)

Jazz, improwizacja i muzyka fortepianowa. Te trzy elementy łączą w sobie autorskie kompozycje kontrabasisty Franciszka Pospieszalskiego, które zaprezentuje wraz  z muzycznymi kompanami 30 czerwca w Klubie PROZA. W skład trio, obok Pospieszalskiego główny bohaterem, wchodzą Franciszek Raczkowski – równie wrażliwy, co utalentowany pianista, który przywiązuje uwagę do najmniejszego szczegółu- oraz Peter Somos, pochodzący z Budapesztu perkusista, mający za sobą współpracę z czołowymi węgierskimi muzykami sceny popowej i jazzowej.

Zespół powstał dopiero na początku tego roku, ale już planuje wydanie swojego pierwszego studyjnego albumu.

Trio Pospieszalskiego wystąpi w sobotę 30 czerwca w Klubie PROZA (Wrocławski Dom Literatury, Przejście Garncarskie 2) o godzinie 20:00. Bilety w cenie 27 złotych można zakupić online.

Pospieszalski


Ten Typ Mes + Małpa (30 czerwca)

Jedna scena, dwóch rozpoznawalnych i skrajnie różnych raperów. Każdy z nich ze złotą płytą na koncie, rzeszą wiernych fanów i wieloma niezapomnianymi utworami. Małpa to rapowy perfekcjonista, który nagrywając swoje kawałki waży każde słowo. Nie dziwi więc fakt, że jego pierwszy album Kilka numerów o czymś stanowi nie tylko jedną z ważniejszych pozycji polskiego undergroundu, ale i naszego całego przemysłu fonograficznego. Razem z toruńskim raperem wystąpi Ten Typ Mes – utalentowany tekściarz, który w swojej twórczości stawia nie tylko na bezpośredniość treści, ale i dopracowany do granic możliwości warsztat techniczny. Uciekający w g-funk i punk rock ojciec-założyciel Alkopoligamii od początku swojej działalności muzycznej poszukiwał nieoczywistych brzmień.

Raperów będzie można usłyszeć w sobotę 30 czerwca na plażowej scenie HotSpotu (ul. Wejherowska 34). Bilety z ostatniej dostępnej puli możecie nabyć tutaj. Ich cena wynosi 40 złotych.

Małpa Ten Typ Mes


XXII Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale – Wieczór pieśni i arii

Plenerowy koncert na dziedzińcu zabytkowego Arsenału we Wrocławiu, czyli miejscu, gdzie muzyka, architektura i przyjemna aura budują niespotykany klimat. Orkiestra Kameralna Wratislavia i jej dyrektor artystyczny Jan Stanienda już po raz 22. zapraszają na występy z cyklu Wieczory w Arsenale. Zbliżając się niedziela będzie nie lada gratką dla miłośników pieśni i arii. Przy fortepianowym akompaniamencie Krzysztofa Trzaskowskiego wystąpią Paulina Horajska i Gabriela Gołaszewska.

Publiczność będzie miała okazję usłyszeć takie utwory, jak na przykład arię Królowej Nocy z II aktu „Czarodziejskiego fletu” Mozarta czy arię Hanny z IV aktu „Strasznego dworu” Moniuszki.

Wieczór pieśni i arii będzie miał miejsce w niedzielę 1 lipca we Wrocławskim Arsenale (ul. Cieszyńskiego 9) o godzinie 20:00. Bilety (normalne w cenie 35 złotych i ulgowe za 27) można kupić online. Miejsca powoli się wyczerpują, więc warto się pospieszyć.


Autor: Mateusz Kowalski
Zdjęcia: materiały promocyjne