Na dobry początek odpłyniemy w klimaty rapu i hip-hopu. Następnie wzniesiemy się na wyżyny polskiej alternatywy, by w końcu wylądować w objęciach spokojnej elektroniki. To tylko kilka propozycji, które będzie można usłyszeć we Wrocławiu w nadchodzący weekend.

Koncert O.S.T.R. (5.10.2018, Centrum Koncertowe A2, 20.00)

Czterokrotny zdobywca nagrody Fryderyka. Adam Ostrowski, lepiej znany jako raper O.S.T.R., jest aktywny na polskiej scenie muzycznej od ponad dwudziestu lat. Na swoim koncie ma ponad 300 tysięcy sprzedanych albumów, współpracował m.in. z Hadesem, Pezetem czy TEDE. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy raper, w ramach trasy W drodze po szczęście, zagra koncerty w największych miastach w kraju.

Koncert Korteza + Panieneczki (6.10.2018, Narodowe Forum Muzyki, 20.00)

Jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej alternatywy. Kortez. Chociaż na scenie występuje dopiero od czterech lat,  na swoim koncie ma już kilka EP-ek i dwa albumy studyjne. Jest także twarzą tegorocznej edycji Męskiego Grania oraz laureatem nagrody Fryderyk za utwór Dobry moment. Jesienna trasa Korteza HEJ WY to kilkadziesiąt koncertów w retrospektywnym klimacie, pełnym nostalgii. Gościem specjalnym będą Panieneczki, które oczarują publiczność neofolkowymi rytmami.

Koncert Kminek (7.10.2018, Nietota, 20.00)

Jeśli kochacie nietuzinkowe połączenia, Kminek to zespół dla Was. Niezwykły miks muzycznego relaksu z uwodzicielską elektroniką. Jak wyjaśnia oficjalna strona zespołu: Kminek powstał z marzeń, miłości muzyki, obrazu, słowa, dla ludzi, którzy chcą patrzeć i widzieć tak jak my. Powstał, wiedząc, że nie musi nic,że wszystko co stworzy, będzie kminkowe. Ich debiutancki album Kminek 34 będzie obchodził w tym miesiącu swoją rocznicę, a singiel Do nieba kminek niejednokrotnie pojawił się na listach przebojów.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube
Źródło cytatu: kminek.com.pl