Sesja już za nami, ostatnie egzaminy poprawione, a głowy pełne wakacyjnych planów. Niech ten lipcowy weekend stanie się okazją do hucznego i radosnego rozpoczęcia letniego sezonu. Wrocław jak zwykle oferuje wiele muzycznych wrażeń, po które wystarczy sięgnąć.

La Coka Nostra (6 lipca)

La Coka Nostra to amerykańska hip hopowa super grupa tworzona przez członków House of Pain, Danny’ego Boya i Dj-a Lethala, Ill Billa członka Non Phixion oraz innych producentów.

Zespół został założony przez Boya w 2006 roku, i stał się projektem, który ponownie połączył jego, Everlasta i Dj Lethala pierwszy raz od podziału House of Pain.

Nazwa grupy pochodzi od przestępczej organizacji (La) Cosa Nostra, co oznacza „This Thing Of Ours”, w wolnym tłumaczeniu „To nasza sprawa”.

La Coka Nostra wystąpi dla nas w piątkowy wieczór o godz. 19:00 w klubie Akademia (ul. Grunwaldzka 67). Bilety dostępne w cenie od 60 zł.


Requiem Fauré – Koncert w 5. rocznicę śmierci maestro Marka Tracza (6 lipca)

Organizatorzy pragną uczcić 5. rocznicę śmierci maestro Marka Tracza: wybitnego dyrygenta, wieloletniego dyrektora Filharmonii Opolskiej, pedagoga oraz Rektora Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, I dyrygenta oraz kierownika artystycznego Opery Wrocławskiej. Do współpracy zaproszono wspaniałych artystów: sopranistkę Monikę Michaliszyn, barytona Jerzego Mechlińskiego, a także błyskotliwą dyrygentkę młodego pokolenia, zdobywczynię Paszportu POLITYKI w 2017 r. Marzenę Diakun, która poprowadzi orkiestrę i chór Silesian Singers&Players. Wykonają oni jedno z najpiękniejszych dzieł sakralnych XIX wieku: Requiem d-moll op. 48 na orkiestrę, chór i dwa głosy solowe, francuskiego kompozytora Gabriela Faurégo.

Koncert odbędzie się w piątek o godz. 19:00 w Kościele Uniwersyteckim we Wrocławiu. Wstęp jest bezpłatny!


Roksana Kwaśnikowska i Joanna Kacperek (7 lipca)

Roksana Kwaśnikowska jest studentką ostatniego roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i kształci się pod kierunkiem prof. Jana Staniendy. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, Międzynarodowego Konkursu im. Ludwiga van Beethovena w Hradec, Międzynarodowego Konkursu na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego w Warszawie oraz wielu innych.

Pianistka Joanna Kacperek występowała w najważniejszych salach koncertowych w Polsce (m.in. Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia, Zamek Królewski w Warszawie, NOSPR w Katowicach) oraz poza jej granicami – między innymi we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Ukrainie, Kanadzie oraz Japonii. Występowała jako solistka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Moskiewską Akademicką Orkiestrą Symfoniczną oraz Orkiestrą Symfoniczną „Wirtuozi Lwowa”.

Program:

  • Karol Szymanowski – Driady i Pan z cyklu Mity op. 30
  • Ludwig van Beethoven – IX Sonata na fortepian i skrzypce A-dur op. 47 Kreutzerowska
  • Francis Poulenc – Sonata na skrzypce i fortepian
  • Ferenc Liszt – Grand duo concertant S. 128

Artystki wystąpią dla nas w sobotę o 20:00 na Dziedzińcu Arsenału Miejskiego. Bilety w cenie od 27 zł do 35 zł.

 


DJ Premier (8 lipca)

DJ Premier to żywa historia amerykańskiego rapu. On jest odpowiedzialny za brzmienie płyt takich artystów jak NAS, The Notorious B.I.G., JAY-Z, Snoop Dogg, czy Mos Def. Współtworzył albumy, które odmieniły oblicze hip-hopu, dzięki czemu jest jedną z najbardziej zasłużonych postaci w historii tej muzyki. Jego podkłady przeszły do klasyki gatunku i praktycznie nie ma bitwy freestyle’owej, która obeszłaby się bez jego produkcji.

Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć jego niesamowite show na żywo. Podczas występu będziemy mogli wybrać się w podróż przez całą karierę artysty, który zaserwuje nam swoje najlepsze numery. Nasz gość zabierze nas w podróż do świata nowojorskiego Brooklynu.

DJ Premier – współtwórca legendarnego projektu Gang Starr wystąpi 8 lipca w Centrum Koncertowym A2 (ul. Góralska 5). Bilety w cenie od 75 zł do 100 zł.


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: youtube.com, materiały organizatorów