Mocne, metalowe brzmienie. Inspirowany klasykami hard – rock w niecodziennej odsłonie. A na deser coś spokojniejszego. To wszystko we Wrocławiu już w najbliższy weekend.

Koncert Vader, Marduk + goście – 25 lat chaosu (7.09.2018, Zaklęte Rewiry, 19.00)

Vader – legenda polskiego death metalu. Na scenie od 1983 roku, teraz świętują dwudziestopięciolecie wydania swojego debiutanckiego albumu The Ultimate Incantation. Po kilku wyprzedanych koncertach w zeszłym roku wracają do Wrocławia, by jeszcze raz, w formie koncertów klubowych, zagrać to, co stworzyli przez laty.
Razem z Vaderem wystąpią goście ze Szwecji. Marduk to zespół z prawie trzydziestoletnim stażem, który od chwili powstania, zachwyca formą. Ich styl i brzmienie od lat wyznaczają ścieżki skandynawskiej muzyki black metalowej.

 

Koncert Demon Jester i Strasse 8 (8.09.2018, Alive,  20.00)

Teraz coś z rodzinnego, wrocławskiego podwórka. I chociaż chłopakom z Demon Jester, również bliższe jest cięższe brzmienie, ich wersja heavy metalu jest zdecydowanie czymś zaskakującym. Cyrkowy feel w klimacie Django Reinharta i inspiracja takimi klasykami jak Judas Preist czy Iron Maiden tworzą wybuchową mieszankę. Rok temu wydali debiutancką płytę Welcome to The Show.
Strasse 8  to czterech przyjaciół z Niemiec, dla których wzorami do naśladowania byli na przykład Rise Against i While She Sleep. Ich muzyka to połączenie Rock’n’Core z odrobiną hard rocka i metalcore’u.

 

Koncert Artura Sikorskiego (9.09.2018, Stara Piwnica, 16.00)

Na zakończenie weekendu spokojniejsza propozycja. Artur Sikorski wyruszył w drugą część swojej trasy koncertowej OKRĄG, po tym jak jego pierwszy album o tym samym tytule odniósł duży sukces. Do tamtego czasu pozostawał w cieniu starszego brata, ale teraz z gitarą w dłoni, podbija serca głównie dziewcząt stawiając na pop.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: YouTube