Początek czerwca to nie tylko podwyższenie temperatury w gwarnym mieście, ale także przypływ muzyki na teren Wrocławia. Poza Piknikiem Kulturalnym na Stadionie Wrocławskim, gdzie wystąpią artyści pokroju Bovskiej czy L.U.C-a, czeka na nas fala bardziej kameralnych atrakcji. Jest w czym wybierać!

Tribute to AC/DC (8 czerwca)

Cykl Gitarowych Przebojów Wszech Czasów, jaki odbywa się regularnie w Starym Klasztorze zdążył zrzeszyć grupę stałych słuchaczy. Tym razem na deskach pojawi się AS/DS, czyli ukraiński zespół, który uzyskał oficjalny certyfikat tribute bandu AC/DC! Nasi wschodni sąsiedzi grają z równym zapałem i oddaniem, jak oryginalny zespół, w pełni wykorzystując potencjał i moc, jaki oferowało przed laty rodzeństwo Youngów.

AS/DS ma na swoim koncie ponad 500 występów w przeciągu pięciu lat. Tysiące oddanych fanów uznało ich za najlepszy tribute band w całej Europie Wschodniej!

AC/DC prosto zza Buga posłuchamy w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1) o godz. 21:00. Wstęp biletowany: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w punktach sprzedaży (Empik, Saturn, MediaMarkt) oraz 40 zł w dniu koncertu. 


 

 

 Ayuune Sule (8 czerwca)

Na Wyspie Tamka odbędzie się nowy cykl koncertów o nazwie o zachodzie słońca. W jego ramach po raz pierwszy wystąpi Ayuune Sule, czyli pochodzący z Ghany artysta, który na co dzień gra na instrumencie zwanym kologo. Występuje w składzie z King Ayisoba, z którym zresztą pojawi się na tegorocznej edycji OFF Festiwalu w Katowicach. 23 marca nakładem Makkum Records we współpracy Rebel Up Records ukaże się jego debiutancki album We Have One Destiny (dystrybucja Glitterbeat).

Muzyki z Ghany posłuchamy na Tamce o godz. 20:00 w piątek. Wstęp wolny!


 

 

SPOX NIGHT FESTIWAL (9 czerwca)

To już druga edycja festiwalu, w którego ramach wystąpią sami topowi artyści. Na scenie pojawi się m.in Kaen, Kali, Zbuku, Reto, czy Szpaku. Organizatorzy zapewniają grubą, klimatyczną zabawę i niezapomniane emocje!

Wystąpią:

  • KALI
  • RETO
  • ZBUKU
  • MALIK MONTANA
  • SZPAKU
  • KOBIK
  • KAEN
  • JAN RAPOWANIE

Raperzy wystąpią dla nas w sobotę w godzinach od 18:00 do 2:00 w centrum koncertowym A2 (ul. Góralska 5) Bilety możemy kupić online. W zależności od puli cena biletów waha się między 50 a 70 zł. 


 

 

Elżbieta Anna Kołodziejczyk (9 czerwca)

Pisze, śpiewa, gra na gitarze i komponuje, m.in. współpracując muzycznie z innymi poetami; autorka i współautorka wielu publikacji książkowych i płytowych, w tym tomików poetyckich: Morskość źrenic (2003), Wszystkie wiersze płyną do morza (2008), W Drodze do Siebie (2017); laureatka wielu konkursów literackich i przeglądów piosenki autorskiej, poetyckiej, morskiej; założycielka i liderka zespołu BETTY BLUE (2005–2012), wokalistka hardrockowej formacji SIN (2012–2016), obecnie śpiewa w prog-rockowym kwartecie TANGRAM.

Elżbiety Anny Kołodziejczyk posłuchamy w galerii sztuki Ślimak (Pl. Konstytucji 3 Maja 4) o godz. 19:00. Za wejście zapłacimy symboliczne 10 zł. 


 

 

Radek Tarach Band i Violet Train (10 czerwca)

Jak zwykle, w ramach cyklu Niedzielive w Przybij Piątaka wystąpią dwa zespoły:

Radek Tarach Band, czyli tytułowy 26 letni wokalista, występujący wraz z zespołem. Karierę rozpoczęli od października zeszłego roku i jak dotąd zagrali kilka wspólnych koncertów. Mają w sobie ogrom energii, którego pokazu możemy doświadczyć w czasie odsłuchiwania ich autorskich kawałków. To nie jest kolejny cover band!

Violet Train składa się z czwórki muzyków poruszających się w stylistyce rocka alternatywnego z elementami pop i elektroniki. Zespół łączy różne muzyczne fascynacje – od Tears for Fears i Depeche Mode po Faith No More i Alice in Chains. W ich twórczości przeplata się brudne brzmienie gitar z charakterystycznymi syntezatorowymi melodiami. W kwietniu 2018 roku światło dzienne ujrzał debiutancki mini-album grupy zatytułowany Tracks.

Dwa zespoły wystąpią dla nas w Przybij Piątaka (ul. Purkyniego 1) o godz. 20:00. Wstęp według uznania. Ty uznasz, w jakim stopniu chcesz wesprzeć młodych wykonawców!


 

 

Wojtek Kiełbasa | Ed Sheeran Night

Koncert Eda Sheerana w Polsce odbędzie się w sierpniu, ale już teraz już w najbliższą niedzielę będziemy mieli okazję na muzyczne spotkanie z twórczością brytyjskiego piosenkarza, gitarzysty i autora tekstów! 10 czerwca utwory Eda Sheerana zagra nie kto inny, jak Wojtek Kiełbasa, czyli zdolny wrocławski muzyk. Pewnie wielu kojarzy go chociażby z występów na wrocławskim rynku. Chłopak posiada niezwykły talent i jest samoukiem od podstaw. Być może w przyszłości zapisze się jako jeden z ważniejszych gitarzystów i wokalistów młodego pokolenia, ale póki co, jak sam przyznaje, na jego koncercie w klimacie muzyki Sheerana będzie klimatycznie i nastrojowo, ale też energetycznie i żywiołowo.

Wojtek zagra dla nas w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1) o godz. 20:00. Cena biletów zależna od miejsca (przedział 25-40 zł)


Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: youtube.com, materiały promocyjne