Grudzień to doskonały czas na łyżwy i spędzanie długich godzin w kolejkach po świąteczne prezenty. Gdybyście jednak chcieli odpocząć od tych aktywności, Wrocław oferuje pełną gamę muzycznych wydarzeń.

Oto nasza subiektywna lista koncertów, na które możecie wybrać się w ten weekend.


T.Love (1-2 grudnia)

Ikona polskiego rock&rolla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich kapel wraca do Wrocławia  z okrągłym jubileuszem! Pierwszego i drugiego grudnia formacja Muńka Staszczyka świętować będzie wraz z wrocławską publicznością swoje 35-lecie. Koncert odbędzie się w klubie Akademia przy ul. Grunwaldzkiej 67 (w miejscu dawnego klubu Alibi).Nie zabraknie największych przebojów zespołu, jak również utworów z najnowszej płyty „T.Love”, która swoją premierę miała w listopadzie ubiegłego roku.

Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 w klubie Akademia przy ul. Grunwaldzkiej 67 (w miejscu dawnego klubu Alibi)


Chevy (1 grudnia)

Muzyka Chevy to melodyjne, mroczne historie o zakamarkach męskiej duszy, tworzone przy użyciu klasycznego rockowego instrumentarium.

Chevy – nowy projekt muzyczny Łukasza Drapały jednego z najlepszych wokalistów rockowych w kraju według Teraz Rock (2016), exfrontmana Chemii.

Koncert odbędzie się w klubie muzycznym Alive przy ul. Kolejowej o 20.00. Bilety w cenie 20-25zł


Koncert Brodka Tour (1 grudnia)

Po zagraniu w ciągu ostatniego roku dwóch tras koncertowych promujących ostatnią płytę CLASHES, które odbyły się najpiękniejszych salach filharmonijnych i teatralnych w Polsce i to w 12-osobowym składzie, Brodka wraca do klubów! Zimowa trasa nazwana po prostu BRODKA TOUR to koncerty przekrojowe, na które składać się będą piosenki z 3 ostatnich wydawnictw. Jak zwykle u Brodki z pewnością możemy się spodziewać przearanżowanych wersji, niespodziewanych zwrotów akcji i pięknej oprawy wizualnej.

Koncert rozpocznie się o 20.00 w Centrum Koncertowym A2 przy ul. Góralskiej 5


Glenn Miller Orchestra (2 grudnia)

Najpopularniejsza BIG-BANDowa grupa na świecie! Zespół zasłynął m.in. ze wspólnych występów z takimi gwiazdami jak: Frank Sinatra, Johnny Desmond czy Erik Delaney. Ich prestiżowe występy to błyskotliwe i precyzyjne brzmienie sekcji instrumentów, zupełnie jak na początku ubiegłego wieku. Orkiestra Glenna Millera miała już zaszczyt zagrać dla milionów widzów na całym świecie. Składająca się z najlepszych na świecie instrumentalistów grupa przewodzona przez wielkiego Wila Saldena, zaprezentuje publiczności swoje niesamowite show.

Koncert rozpocznie się o godzinie 16.00 w Hali Stulecia. Bilety w cenie : 145 zł, 165 zł, 185 zł


Dżem (3 grudnia)

Zespołu Dżem nie trzeba specjalnie przedstawiać fanom bluesa i rocka w naszym kraju. Debiutował na początku lat osiemdziesiątych. Popularność przyniosły mu pierwsze przeboje – „Paw” i „Whisky” – a także świetne, dynamiczne koncerty.

Dziś ze śpiewającym Maciejem Balcarem grupa nawiązuje do swych najlepszych dokonań sprzed lat. Zwłaszcza, że zawsze należała do bardzo dobrych koncertowych wykonawców.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19 w Centrum Koncertowym A2. Bilety w cenie 60zł.


Bednarek – mikołajkowy koncert charytatywny (3 grudnia)

Organizatorzy zapraszają na akustyczny koncert Kamila Bednarka w dniu 3 grudnia 2017 o godz 17.00. Będzie można usłyszeć największe przeboje Kamila Bednarka w zupełnie nowych aranżacjach.

Bilety to koszt 50 zł. Dochód z koncertu przeznaczony jest na operację Mai Klucznik. Zaproszenia dostępne są na stronie www.FundacjaMaszPrawo.pl.

Maja cierpi na zespół wad wrodzonych. Obecnie zbierane są pieniądze na jej operację. Potrzeba 350 tysięcy dolarów amerykańskich.


Autor: Kamil Kuchta

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJoga w Kinie Nowe Horyzonty
Następny artykułPrzedświąteczne premiery gier – Grudzień
Nigdy nie był typem samotnika. Lubi zarówno słuchać, jak i opowiadać. Od kilku lat zafascynowany podróżami, zbiera ciekawe historie od innych. Lubi dzielić się nimi pisząc teksty, czy opowiadając o nich w radiu. Prowadzi audycję Backpacker Cave w Uniradiu, oraz pisze dla Nowego Dziennikarstwa i dla portalu miejscawewrocławiu.pl