Temperatury rosną, słońce wyżej świeci, a wrocławianie szukają rozrywek na dobrze zapowiadający się weekend. Nowe Dziennikarstwo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom z całym wachlarzem muzycznych propozycji na najbliższe dni. Sprawdźmy, czego możemy posłuchać w dniach 13-15 kwietnia. 

Europejskie Forum Saksofonowe 2018 (13-15 kwietnia)

182 instrumentalistów saksofonowych z całej Europy i Azji zawita do Wrocławia, by wystąpić w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego. To wspaniała okazja dla wszystkich miłośników muzyki, by w kulturalny i ciekawy sposób spędzić cały kwietniowy weekend. W ramach wydarzenia odpędzie się m.in. projekt Orkiestra Saksofonowa dla uczniów i studentów (III pakiet), lekcje mistrzowskie dla osób posiadających II pakiet z profesorami prowadzącymi, warsztaty improwizacji jazzowej oraz warsztaty Big-Band. Ponadto na chętnych czekają koncerty: 13:04 o godz. 18:00 Koncert Inauguracyjny, 14:04 o godz. 18;99 Koncert pt. Wieczór premier, 15:04 o godz. 15:00 – Koncert Finałowy z udziałem laureatów Konkursu.

Ceny biletów to 130 zł dla uczestników aktywnych (Pakiet I i Pakiet II) oraz 50 zł dla uczestników biernych i pedagogów (Pakiet III).

strona organizatora i pełny harmonogram: musicforum.pl/harmonogram-2/


Kult Akustik 2018 (13 kwietnia)

Formacja Kazika Staszewskiego zaprasza fanów do udziału w następnej trasie koncertowej w wydaniu akustycznym. Sukces tegorocznej serii bez prądu zmotywował zespół do grania. Znane nam wszystkim utwory zostaną zagrane w lżejszej aranżacji, co z jednej strony czyni występ unikalnym, a z drugiej otwiera nowe możliwości i przyciąga nowych sympatyków.

Kazika posłuchamy Sali Audytoryjnej WCK o godz. 19:00. Cena biletów waha się między 100 zł a 120 zł. 


Scarecrow i Mescalero  (14 kwietnia)

Kombinacja rocka, metalu i bluesa – to coś godnego uwagi. Zespoły Scarecrow i Mescalero zapraszają chętnych na podwójną dawkę dobrej muzyki. Jeśli mocne brzmienia ci nie straszne, koniecznie powinieneś wpaść i dać szansę mniejszym zespołom.

Scarecrow – grupa powstała w 2010 roku, grająca mieszankę rocka, metalu i bluesa. Surowe brzmienie, wpadające w ucho melodie i rytmy, przy których nie sposób usiedzieć spokojnie, to znaki rozpoznawcze kapeli.

Mescalero  – powstał w 2009 roku. Muzyka, którą gra, to mocno osadzony w korzeniach rock’n’rolla hard rock, który jednak, z racji różnorodnych zainteresowań muzycznych poszczególnych członków zespołu, nie zamyka się w skostniałej formie, uzyskując wybuchową mieszankę tradycji z nowoczesnością.

Za przyjemność posłuchania dwóch występów jednego wieczoru nie zapłacimy nic! Wstęp całkowicie wolny. Klub Alive na ulicy Kolejowej 12 zaprasza na godz. 20:00.


Marko Marković Brass Band (15 kwietnia)

Marko Marković to jeden z czołowych bałkańskich trębaczy, a także wokalista, który postanowił zagrać wraz ze swoją orkiestrą Brass Band w niedzielny wieczór we Wrocławiu. Nasze miasto już niejednokrotnie witało muzyka z południa, m. in. podczas koncertów z grupą Boban i Marko Marković Orkesta w ramach Ethno Jazz Festivalu , a także na pierwszym w Polsce koncercie Marko Markovic Brass Band w ramach ubiegłorocznej Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu.

Bałkańskich trębaczy będziemy mogli usłyszeć w Starym Klasztorze o godzinie 20:00. Bilety w cenie: 35 zł – 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu. Miejsca siedzące ( balkon): 50 zł


Kensington (15 marca)

Niedziela nie przestaje zaskakiwać. Tego dnia powitamy bowiem we Wrocławiu holenderską grupę Kensington, która zagra dwa koncerty w Polsce. W 2014 zespołowi udało się zdobyć dwa razy platynę za album Rivals. 

W lutym i marcu 2017 roku, zespół odbył dużą trasę koncertową po Europie, występując w Niemczech, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Czechach czy w Polsce, grając w salach na 7 tysięcy ludzi. Pod koniec roku wyprzedali 5 koncertów z rzędu w Amsterdamie. Teraz powracają nad Wisłę (a raczej Odrę), by zaprezentować polskiej widowni krążek Control.

Kensington zagra w Centrum Koncertowym A2 (ul. Góralska 5). Wszyscy chętni będą musieli zapłacić za bilety od 79 do 99 zł. Bilety dostępne na: www.eventim.pl, www.goodtaste.bilety24.pl, www.biletin.pl a także w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert. 


 

Autor: Wojciech Kosek
Zdjęcia: youtube, materiały promocyjne