Wiosna na dobre zawitała do Wrocławia, niosąc orzeźwienie i nowe możliwości na spędzanie wolnego czasu. Sprawdźmy, gdzie warto poszukać dobrej muzyki na ten ciepły, kwietniowy weekend. 

Illusion (6 kwietnia)

Olbrzymia doza buntu, energii i agresji w wykonaniu Illusion uderzy w Wrocław piątkowego wieczoru. Zespół w ramach promocji nowego krążka Anhedonia da pokaz rockowej i metalowej muzyki w Starym Klasztorze. Dosadne i bezkompromisowe teksty, surowy styl, solidna sekcja rytmiczna, energia wokalu Tomasza Lipy Lipnickiego  – to czeka wszystkich, którzy postawią tego dnia na Illusion. 

Mocnego brzmienia będzie można posłuchać w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1 o 20:00. Bilety w cenie 55 zł (przedsprzedaż) i 65 zł (w dniu koncertu).  


Julia Pietrucha + Improkracja (6 kwietnia)

Teatr Improwizacji Improkracja zaprasza do klubu Proza na wyjątkowy spektakl. Będzie on tworzony wraz z Julią Pietruchą, której muzyka i teksty staną się podstawą improwizowanych scen. Piosenkarka i aktorka, której płyta Parsley zyskała sporą popularność wystąpi przy okazji trasy koncertowej promującej drugi album Postcards from the seaside.

Wydarzenie będzie miało miejsce w klubie Proza przy przejściu Garncarskim 2 o godzinie 21:00. Cena biletu 30 zł. 


Closterkeller + Electro Fear (6 kwietnia)

W klubie Liverpool będziemy mieli okazję posłuchać dwóch formacji stawiających na gotycki styl. Closterkeller na czele z Anją Orthodox po sześcioletniej przerwie wydał 10 krążek pt. Viridian. Po premierze album znalazł się na 7 pozycji najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Rockowy charakter zespołu uzupełni duet Marcina Kozio Klimka i Aleksandry Charmałow. Miksu dark electro i gothic usłyszymy w The Little Shop of Horrors, którego premiera pokryła się z trasą koncertową Electro Fear po całej Polsce. Zespół w swojej twórczości inspiruje się klasycznymi filmami grozy.

O oryginalnym charakterze koncertu będziemy mogli się przekonać w klubie Liverpool przy ul. Świdnickiej 37. Za bilety zapłacimy 35 zł (przedsprzedaż) lub 45 zł (przy wejściu)


2. Koncert Muzyki Filmowej (6 kwietnia)

Pierwsza edycja Koncertu Muzyki Filmowej odniosła ogromny sukces. Nic więc dziwnego, że druga edycja tego wydarzenia zostanie wykonana z jeszcze większym rozmachem. Ogromna scena, masa efektów specjalnych i więcej artystów a wśród nich Justyna Steczkowska, Kayah, Piotr Cugowski, Kuba Badach, Igor Herut, Gabriel Fleszar, Sound’n’Grace oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Całość poprowadzą Grażyna Torbicka oraz Tomasz Raczek.

Koncert odbędzie się w Hali Stulecia o godzinie 19:00. Cena biletu zaczyna się od 79 zł. 


Pectus (7 kwietnia)

Czterej bracia wchodzący w skład zespołu – Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej Szczepanikowie tworzą muzykę w Polsce znaną. Pectus od miesięcy jest w transie koncertowej, występując przy okazji z różnymi gwiazdami np. Patrycją Markowską czy Kayah. Koncert, jaki odbędzie się we Wrocławiu jest dedykowany płycie Kobiety, która miała swoją premierę w 2015 roku.
Pectus wystąpi na Hali Stulecia w sobotę o godzinie 18:30. Za wejście zapłacimy 65 zł. 


Paluch (7 kwietnia)

Polski raper wrócił w 2017 z nowym albumem. Po sukcesie Ostatniego Krzyku Osiedla przyszła pora na Złotą Owcę. Zarówno pod względem muzycznym jak i lirycznym album wyróżnia cięższy charakter. Preorder krążka sprzedał się w nakładzie 10000 egzemplarzy, a kilka dni potem zyskał status złotej płyty.

Paluch wystąpi w Starym Klasztorze o godzinie 20:00. Ceny biletów nie należą do wysokich. Za najtańszy zapłacimy 35 złotych, za najdroższy – 45. 


Mrozu (8 kwietnia)

Łukasz Mróz, z pochodzenia wrocławiak, zaskakuje z każdym albumem. Wydany rok temu Zew ukazuje bardziej osobistą stronę artysty. Zawiera koncepcyjne utwory, które nakreślą mroczną stronę ludzkiej natury. Na nowej płycie mamy do czynienia z nieco brudnym brzmieniem dobrze znanym chociażby z lat 70., czy 90. ubiegłego stulecia. Mrozu unika wychodzenia na salony, hołdując postawie utożsamiania się tylko ze swoją muzyką. Muzyką cenioną wśród Polaków, o czym świadczy częste pojawianie się singli na listach przebojów.

Mroza będziemy mogli usłyszeć w Zaklętych Rewirach na ul. Krakowskiej 100. Start: godz. 20:00. Cena biletu: od 69 zł.

 


Autor: Wojciech Kosek