Majówka niestety się już skończyła, ale spokojnie studenci – przed nami Juwenalia! Przygotowaliśmy też dla Was parę muzycznych propozycji na drugą połowę miesiąca, aby ten słoneczny vibe jeszcze trochę potrwał.

Koncert: Dead Milly (15.05.2019, Alive, 20.00)

Występ damskiej grupy z Zurychu może nie będzie wielkim wydarzeniem na wrocławskiej scenie, ale z pewnością pozwoli poszerzyć muzyczne horyzonty i pogłębić znajomość alternatywnego brzmienia. Julia, Alexa i Bojana umiejętnie łączą śpiew, gitarowy bas i perkusję w melodyjne dźwięki inspirowane rock’n’rollem, metalem i odrobiną popu. Dead Milly wydały swoje pierwsze demo w 2017 roku i od tamtej pory bez wytchnienia pracują nad nowym materiałem. Maj będzie dla nich okazją do zaprezentowania go nie tylko w Polsce, ale też w Czechach i na Słowacji. Bilety za symboliczne 10 zł można kupić w klubie Alive lub bezpośrednio przed koncertem.

Koncert: The Cinematic Orchestra (17.05.2019, Centrum Koncertowe A2, 20.00)

Jazz i muzyka elektroniczna w najlepszym wydaniu wydają się idealną wiosenną muzyką. Maj to także miesiąc, w którym we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 pojawi się The Cinematic Orchestra. Brytyjski zespół, który w pod koniec lat 90. założył Jason Swinscoe. Teraz wracają z nowym albumem, by znów inspirować innych – w dziedzinie muzyki, ale także filmu czy tańca. Już za tydzień premierę będzie mieć ich najnowszy album: To Belive, z singlem zapowiadającym A Caged Bird / Imitations Of Life. The Cinematic Orchestra zaraz po tym zagrają koncerty w pięciu polskich miastach. Udowodnią, że klasyka, tradycja i balans świetnie brzmią w nowoczesnym wydaniu. Bilety do kupienia tutaj.

Koncert: Czerwone Gitary (25.05.2019, Sala Koncertowa Radia Wrocław, 18.00)

Ich największe przeboje, np. Płoną góry, płoną lasy, Ciągle pada czy Niebo z moich stron, śpiewa już trzecie pokolenie Polaków. Przez prawie pięćdziesiąt lat Czerwone Gitary występują na scenie zabawiając publiczność swoimi melodiami. Podczas ich nadchodzącego koncertu z pewnością nie zabraknie też piosenek z repertuaru Krzysztofa Klenczona, przypominając takie hity jak: Kwiaty we włosach, Biały krzyż lub 10 w skali BeaufortaKoncert jednego z najpopularniejszych polskich zespołów XX wieku odbędzie się w Sali Koncertowej Radia Wrocław. Wejściówki do nabycia na stronie www.kupbilecik.pl


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: oficjalny Facebook The Cinematic Orchestra, YouTube