Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ten weekend podbija Wrocław. Jej tegoroczne hasło to Pomaganie jest dziecinnie proste, a co pomaga lepiej niż muzyka? 27. edycja WOŚP-u to wielu wykonawców reprezentujących wszelakie muzyczne gatunki. Wszystko to, by wspomóc najciężej chore dzieci i zakupić nowoczesny sprzęt.

Wrocławski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa trzy dni: od piątku 11 stycznia do niedzieli 13 stycznia. Koncerty podbiją muzyczne sceny w Starym Klasztorze, Starej Piwnicy i na pl. Nowy Targ. Co na nich usłyszymy?

11 stycznia

Pierwszy dzień będzie należał do Doček Nove Godine, a Nowy Rok przeżyjemy drugi raz. Jest to bowiem świętowanie Sylwestra według kalendarza juliańskiego. Do zabawy zachęcą was bałkańskie rytmy, a zadbają o to Balkan Folk Acoustic i orkiestra pełna życia, czyli Tsigunz Fanfara Avantura. Dodatkowo, dla podkręcenia atmosfery wystąpią także DJ Vera Pavlović i DJ Szoszana – niezastąpione specjalistki od bałkańskich bitów. Start o godz. 20.00 w Starym Klasztorze.

12 stycznia

Shantymani po raz kolejny wystąpią dla WOŚP! Żeglarskie rytmy dla starszych i młodszych zawładną sceną Starej Piwnicy już od godz. 19.30. Najpierw usłyszymy Perły i Łotry, a później szantowa publiczność zmierzy się z wrocławskimi zespołami Za horyzontem oraz Jan i Klan. Będzie wesoło i dużą dawką dobrego humoru.

Z kolei w ramach Pozytywnych Wibracji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starym Klasztorze pojawią się The Messengers, Draggy i Ras Tab, ale także legendarny zespół reggae Bakshish.

13 stycznia

Nadszedł czas na Wielki Finał! Dwie sceny i kilkunastu wykonawców! Na scenie plenerowej placu Nowy Targ muzykować będą: Strain, Nadija, Alicja Janosz, Chorzy, Tymon Tymański.  Dodatkowo Fanfara Transilvania, czyli bałkańska orkiestra dęta. Pojawi się także wyjątkowy projekt WROCLOVE GUITAR TOP w składzie: Leszek Cichoński, Krzysztof Pełech, Jacek Krzaklewski, Maciej Mazurek, Maciej Burniak, Bartek Miarka i Marek „Stingu” Popow. Będzie to znak do rozpoczęcia odliczania do Gitarowego Rekordu Guinnessa 2019.

Prawdziwa muzyczna uczta odbędzie się na deskach Starego Klasztoru. Wystąpi nikt inny jak legenda polskiego metalu Acid Drinkers, którym towarzyszyć będą świetni Wowa, Bemy oraz Alpha Dog.

Na koncertach pojawią się oczywiście dobrze wszystkim znane puszki z czerwonym serduszkiem WOŚP.


Autor: Karolina Szachniewicz
Zdjęcia: oficjalne plakaty wydarzeń na Facebooku, oficjalna strona Acid Drinkers na Facebooku