Już od 9 grudnia będzie można bezpośrednio wybrać się na weekend z Wrocławia do Pragi. Połączenie to będzie obsługiwane przez Leo Express. Na stronie czeskiego samorządu widnieje informacja, że umowa z przewoźnikiem została już formalnie zatwierdzona.

Przez najbliższych 10 lat część opłacanej przez samorząd pracy przewozowej będzie wykonywał Leo Express. Ustalenie zasad funkcjonowania połączeń Leo Express na liniach 024 z Ústí nad Orlicí przez Letohrad i Dolną Lipkę do stacji Štíty i 025 z Dolnej Lipki do Hanušovic w kraju ołomunieckim wymagało długich i trudnych negocjacji. Jak przekonują Martin Netolický przewodniczący zarządu kraju  i Michal Kortyš jego zastępca do spraw transportu, wejście nowego operatora będzie wiązało się z podniesieniem komfortu podróżowania. Wagony będą wyposażone w klimatyzację, gniazdka USB oraz bezprzewodowy internet.

Póki co połącznie Wrocław-Praga dostępne będzie jedynie w weekendy. Trasa ma być onsługiwana przez dwa pociągi. Odjazdy z Wrocławia przewidziane są w soboty i niedziele w godzinach: 5:25 i 17:25. Natomiast odjazdy z Pragi o 6:14 i 18:14. Pociągi w relacji Wrocław-Praga będą jechać ok. 4,5 godzin.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Wikipedia/autor: Petr Štefek