Gwardia Wrocław zagra z Tauronem AZS Częstochowa w meczu 5. kolejki pierwszoligowych rozgrywek. Zawodnicy trenera Piotra Lebiody będą chcieli utrzymać dobrą wyjazdową formę. Początek spotkania w sobotę – 20 października o godzinie 17.

Częstochowianie nie mogą zaliczyć startu sezonu do udanych. Mistrz z poprzedniego sezonu zdołał pokonać Mickiewicz Kluczbork 3:2 w pierwszej kolejce, ale trzy kolejne mecze zakończyły się porażkami. To sprawiło, że AZS znajduje się dopiero na 10 miejscu w tabeli z zaledwie 3 punktami na koncie. Mecz z Gwardią będzie dla nich szansą na przełamanie złej passy.

Gwardziści nie będą jednak łatwym rywalem. Drużyna ma za sobą bardzo dobry start sezonu. Trzy zwycięstwa w czterech meczach i piąte miejsce w tabeli daje powody do optymizmu. Wrocławianie szczególnie dobrze spisują się w spotkaniach wyjazdowych. Jak do tej pory wygrali oba mecze na obcym terenie i w Częstochowie będą chcieli kontynuować zwycięską serię. Zespół trenera Lebiody może liczyć na dobrą dyspozycję swojego atakującego – Michała Superlaka, który przewodzi w klasyfikacji najlepiej punktujących.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Aleksandra Twardowska / KS Gwardia Wrocław