Po zwycięstwie w Kluczborku, przed Gwardią Wrocław mecz na własnym terenie. W spotkaniu 24. kolejki pierwszoligowych rozgrywek Gwardziści podejmą AZS AGH Kraków. 

Wygrana z Mickiewiczem Kluczbork zapewniła zespołowi trenera Piotra Lebiody upragniony awans do playoffów. Teraz zadaniem wrocławskiego zespołu, będzie zakończenie fazy zasadniczej w dobrym stylu i zajęcie najlepszej możliwej pozycji w tabeli.

AZS cały czas walczy o wejście do najlepszej ósemki. Krakowianie zdobyli do tej pory 24 punkty i znajdują się na 10 miejscu w tabeli. Do zajmującego ósme miejsce KPS-u Siedlce, tracą trzy punkty, rozgrywając jeden mecz mniej. Kibiców AZS-u może napawać optymizmem forma drużyny. Zawodnicy trenera Andrzeja Kubackiego odnieśli zwycięstwa w dwóch ostatnich kolejkach. Sporą niespodzianką była wygrana z APP Krispolem Września 3:2.

Mocną stroną  krakowskiego zespołu jest blok. AZS zdobywa w tym elemencie gry średnio 2,86 punktu na set, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w lidze. Jedną z ważniejszych postaci w drużynie jest Konrad Stajer. Środkowy zaliczył w tym sezonie 54 punktowe bloki i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących. Mateusz Błasiak notuje 57,59% w przyjęciu, co jest czwartym najlepszym wynikiem w lidze.

Gwardziści po dłuższej przerwie rozegrają mecz u siebie. Spotkanie ponownie odbędzie się w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego. Wrocławianie przywieźli z Sulęcina i Kluczborka bardzo ważne punkty. Mimo pewnego miejsca w najlepszej ósemce, wciąż jest o co walczyć. Obecnie Gwardia ma na koncie 37 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli. W przypadku zwycięstwa z AZS-em, strata do szóstego BBTS-u Bielsko-Biała będzie wynosiła zaledwie punkt. Gwardia ma w składzie dwóch byłych siatkarzy krakowskiego zespołu. Jakub Nowosielski reprezentował barwy AZS-u w sezonie 2014/15, a Kamil Maruszczyk grał tam w sezonie 2016/2017.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn wrocławianie niespodziewanie przegrali 1:3. Najbliższy mecz będzie świetną okazją do rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie, jednak krakowianie wciąż walczą o awans do najlepszej ósemki i zrobią wszystko żeby ponownie wygrać z Gwardią. Początek spotkania w sobotę – 9 lutego, o godzinie 18.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Aleksandra Twardowska / KS Gwardia Wrocław