Gwardia Wrocław wraca do Hali Orbita. Gwardziści zagrają w drugim co do wielkości obiekcie sportowym w mieście pierwszy raz od 12 lat, a rywalem będzie Stal Nysa. 

W Orbicie swoje mecze rozgrywa #Volley Wrocław, a od czterech lat regularnie ma miejsce finałowy turniej Pucharu Polski siatkarzy. Zainteresowanie meczami Gwardzistów jest spore i klub ma nadzieję, że uda się przyciągnąć do Orbity wielu kibiców.

– Trwający sezon pokazał, że mamy potencjał, żeby stawiać sobie coraz większe wyzwania. Dlatego też chcemy, żeby w Orbicie podczas meczu przeciwko Stali Nysa było głośno, czym pokażemy, że męska siatkówka we Wrocławiu ma potencjał – mówi Maciej Piasecki, rzecznik prasowy Gwardii Wrocław.

Po przymusowej wyprowadzce z obiektu przy ulicy Krupniczej oraz kilku meczach w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego, dla Gwardzistów będzie to trzeci „dom” w tym sezonie. Klub ma za sobą udane negocjacje z zarządcą obiektu – Spartanem i dzięki wsparciu władz miejskich będzie mógł zagrać w Orbicie.

– Istotne jest to, że możemy liczyć na przychylność ze strony Spartana oraz władz miejskich. Dzięki temu możemy myśleć o graniu w Orbicie i realizować kolejny cel, jakim jest pokazanie, że KS Gwardia ma pomysł na przyszłość i chce ku temu dążyć – komentuje Piasecki.

Mecz ze Stalą Nysa odbędzie się w czwartek – 21 lutego o godzinie 18:30. Bilety na to spotkanie są już dostępne. Za zwykły bilet trzeba zapłacić 15 złotych, a cena ulgowego to 10 złotych. Spotkanie będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport.


Autor: Grzegorz Krawczyk
Zdjęcie: Instagram