Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nie ma zatem nic lepszego jak okazać mu wdzięczność, paradując z nim dumnie po ulicach Wrocławia. Będzie ku temu okazja, już 8 września wyruszy Druga Parada Psów Wrocławskich.

Nie bez powodu mówi się Wierny jak pies. Bo to właśnie te czworonogi sprawiają, że nasze życie jest bardziej radosne i mniej samotne. I choć czasem nasikają nam na dywan czy pogryzą ulubione buty, to i tak będziemy je kochać, czasem bardziej niż kogokolwiek innego z rodziny. Ludzie na całym świecie oszaleli na punkcie psiaków. Również wrocławianie chcą wyrazić swoją głęboką miłość do tych zwierzaków. Właśnie dlatego ulicami Wrocławia przejdzie Parada Psów Wrocławskich. Organizatorzy zapewniają, że to będzie parada inna niż wszystkie – z miłości do psów. Defilada zrzeszy miłośników tych czworonogów, którzy chcą pokazać, jak ważna, potrzebna i piękna jest relacja człowieka z jego pupilem.

To już będzie druga taka parada w stolicy Dolnego Śląska. W tym roku defilada rozpocznie się w niedzielę 8.09. o godzinie 12:00. Start na Placu Wolności pod Narodowym Forum Muzyki. Stamtąd prosto na Wyspę Słodową, a tam na uczestników parady będzie czekać kilka atrakcji, m.in.: konkursy, występ zespołu muzycznego, porady psiego szkoleniowca i inne. Akcję organizują Rada Osiedla Stare Miasto oraz TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Druga Parada Psów Wrocławskich


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcia: oficjalny facebook organizatora, pixabay/gerson_rodriguez