Marsze równości czy poruszanie tematu na społeczności LGBT to dosyć kontrowersyjne i często dzielące ludzi kwestie. Wrocław jednak staje po stronie tolerancji i równości, i organizuje pierwszy festiwal LGBT, pod hasłem Hej, jesteś OK!!!. Wydarzenie będzie trwać cały tydzień i każdy jest mile widziany.

Wrocławianie po raz pierwszy w historii będą mogli uczestniczyć w festiwalu LGBT, zatytułowanego Hej, jesteś OK!!!. Przez cały tydzień (19-25.08) odbywać się będą panele dyskusyjne, wykłady, imprezy, wernisaże i inne tego typu wydarzenia. Uczestnicy festiwalu będą mogli m.in. poznać historię drag queens czy pójść na pokaz mody.

Festiwal zaczął się w poniedziałek (19 sierpnia) od wernisażu prac Jana Kowalewicza. Już dziś (wtorek, 20 sierpnia) o godz. 18 będzie można udać się na prezentację zatytułowaną Czy we Wrocławiu opłaca się zatrudnić geja? Czyli czemu różnorodność ma znaczenie dla zysków.

Środa (21 sierpnia) będzie pod znakiem drag queens, bowiem o godz. 17 rozpocznie się wykład Kim są drag queens?, który poprowadzi Kim Lee, performer drag queen, burleski i boyleski. Postara się on odpowiedzieć na pytania takie jak m.in. kim są drag queens, na czym polegają ich występy i czy drag queens równa się kobiecości. A już o godz. 19 będzie można obejrzeć film dokumentalny o polskich poetkach nieheteronormatywnych, czyli L.Poetki.

W czwartek (22 sierpnia) o godz. 22 będzie miało miejsce karaoke z Filodendron Monstera.

Za to w piątek (23 sierpnia) o godz. 17 Papina McQueen – stewardessa w przelocie – opowie o historii powstawania spektakli drag queens, które tworzy z Fundacją Kultura dla Tolerancji oraz kancelarią artystyczną FARO. Uczestnicy będą mogli poznać pracę nad spektaklem od kuchni. Na godz. 22 zaplanowany jest Magiczny przelot, a o 23:00 rozpoczną się Wrocławskie imprezy Kobiece.

Impreza skierowana jest dla każdego, kto chce się dobrze bawić i przy okazji dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy. Całe wydarzenie, jak podkreślają organizatorzy, ma na celu szerzenie miłości, równości i tolerancji.

Więcej informacji na Facebooku wydarzenia.


Autor: Adrianna Machalica
Zdjęcie: Instagram