Kilka dni po zakontraktowaniu hiszpańskiego obrońcy Israela Puerto, do stolicy Dolnego Śląska zawitał kolejny zawodnik z kraju pogromców reprezentacji Polski na Euro u21 – Erik Exposito. Jego zadaniem będzie wypełnić lukę na pozycji nr 9, która została w ostatnim czasie mocno osłabiona.

Po odejściu Arkadiusza Piecha i Marcina Robaka, kadra wrocławian jak tlenu potrzebowała nowego napastnika, który zapewni skuteczność. Ich następca to 23-letni wychowanek Malagi, pozyskany z rezerw Las Palmas, które występują w trzeciej lidze hiszpańskiej. Jak dotąd to właśnie głównie na tym poziomie rozgrywkowym występował Exposito, zdobywając przy tym 11 goli w 39 meczach. Oprócz tego zaliczył także jedenaście spotkań w La Liga w barwach pierwszej drużyny Las Palmas, w których zdobył jednego gola (przeciwko Celcie Vigo). Jego największym atutem są bardzo dobre warunki fizyczne. Mierzy on bowiem 190 cm, co może być niezwykle przydatne przy wszelkich dośrodkowaniach i walce bark w bark, której w Ekstraklasie nie brakuje. Umowa Exposito będzie obowiązywać przez trzy lata.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Dotychczasowy dorobek nowego napastnika Śląska nie jest może zbyt okazały, ale niegdyś uważany był za utalentowanego zawodnika. Jest on też wciąż stosunkowo młody i teraz właśnie wchodzi w najlepszy wiek piłkarski. Jeśli ma zatem jeszcze w swojej karierze „odpalić” to wydaje się, że to jest właśnie świetna ku temu okazja.


Autor: Bartosz Królikowski

Zdjęcie: Krystyna Pączkowska