Młody Polak rozegrał kolejny świetny mecz i awansował do ćwierćfinału w Indian Wells. Tam zmierzy się z jednym z najbardziej utytułowanych tenisistów na świecie – Rogerem Federerem.

Hurkacz w ostatnich tygodnia pnie się w górę. Miesiąc temu w Dubaju doszedł aż do ćwierćfinału. Teraz w turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells po raz kolejny pokonał wyżej notowanego rywala i w 1/4 finału zagra ze słynnym Rogerem Federerem.

Polak w III rundzie turnieju wyeliminował Keia Nishikoriego (nr 6). W kolejnej fazie spotkał się z 19-letnim Kanadyjczykiem – Denisem Shapovalem (ATP 25). Wrocławianin rozegrał świetne spotkanie, w którym pokazał hard ducha i nawet mimo popełnianych błędów, zdołał zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale.

Jego rywalem będzie jedna z najlepszych rakiet na świecie – Roger Federer. Młody Polak nie ukrywa, że już nie może doczekać się rywalizacji ze tenisistą, którego podziwiał. Panowie mieli okazje trenować razem w Szanghaju. Teraz spotkają się po przeciwnej stronie korku już w piątek 15 marca.


Autor: Oliwia Stasiak
Zdjęcie: Instragram