Fundacja Violet Kiwi po raz drugi organizuje dla wrocławian Nightskating Wrocław. Takie przedsięwzięcie pozwoli  mieszkańcom znowu wspólnie przejechać się ulicami miasta na rolkach! Tym razem trasa jazdy będzie odrobinę zmieniona.

W ostatnich latach zwiększa się popularność sportów wrotkarskich i rolkarskich w Polsce. Jednak zwolennikom takiej zabawy czasem trudno jest przejechać na rolkach po swoim mieście. Z reguły jest to niedozwolone. Violet Kiwi stara się jednak rozwiązać ten problem, organizując wieczorne przejazdy miastem na rolkach. Solidną dawkę rozrywki, spędzanie czasu aktywnie ze znajomymi i możliwość popatrzenia na swoje miasto z nowej dla siebie perspektywy – idea warta tego, żeby ją rozwijać.

Zbiórka uczestników zaczyna się o 19:30 przy wejściu do centrum handlowego Wroclavia, od strony skrzyżowania ulic Borowskiej i Dyrekcyjnej. Równo o 20:00 będzie start, który ma potrwać od półtorej do dwóch godzin. Dla początkujących rolkarzy, podczas zbiórki, przeprowadzone zostaną warsztaty doskonalące umiejętność hamowania.  Zaplanowano także inne atrakcje rolkowe. Dystans przejazdu wynosi 16,4 km.

 

Nightskating Wrocław

Trasa przejazdu: Borowska, Swobodna, Powstańców Śląskich, Świdnicka, Bożego Ciała, Kazimierza Wielkiego, Białoskórnicza, Nowy Świat, Grodzka, most Uniwersytecki, B.Drobnera, Sienkiewicza, Grunwaldzka, most Szczytnicki, al. Kochanowskiego, al. Różyckiego, al. Paderewskiego, Mickiewicza, most Zwierzyniecki, Curie-Skłodowskiej, rondo Reagana, Pl. Grunwaldzki, most Grunwaldzki, pl. Powstańców Warszawy, Traugutta, Oławska, P. Skargi, Kołłątaja, T. Rejtana, Stawowa, Piłsudskiego, Świdnicka, Powstańców Śląskich, Swobodna, Ślężna, Kamienna i Borowska.

Jak wcześniej, udział w imprezie „Nightskating’’ jest całkiem bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Jazdę wszystkim uczestnikom umili muzyka z najgłośniejszego mobilnego soundsystemu w Europie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://nightskating.orgroclaw/.


Autor: Paweł Piaskowski
Zdjęcie: materiały prasowe