Zawodniczki Impelu Wrocław po raz kolejny przegrywają spotkanie z sąsiadującą w tabeli Legionową Legionowo 1:3. Pierwszy set dawał dobre nadzieje na wygraną w tym spotkaniu, jednak wrocławianki miały za duży problem z przyjęciem, co psuło całą grę. Legionowo grało skutecznie, kończąc ataki i szukając ciekawych rozwiązań na rozegraniu.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, na początku udanymi atakami i asem serwisowym popisała się Małgorzata Jasek (3:1). Jednak wrocławianki długo niepozostały dłużne, zorganizowane w polu i  przy serii udanych zagrywek Igi Chojnackiej wyszły na kilku punktowe prowadzenie (8:4). Gospodynie miały momentami spory problem z przyjęciem, co wykorzystywały Impelki. Set, choć wyrównany, okazał się szczęśliwy dla drużyny z Wrocławia, która ostatecznie zwyciężyła 27:25.

Drugi set podobnie do pierwszego zaczął się wyrównaną walką obu drużyn, z czasem jednak na prowadzenie wyszedł Impel po kilku świetnych atakach Ilony Gierak (8:5). Legionowo miało znów problem z przyjęciem, co całkowicie psuło im rozegranie dalszej piłki. Już na początku drugiej partii trener gospodyń – Piotr Olenderek wziął dwie przerwy, żeby wspomóc radą swoje zawodniczki. Ale na niewiele się to zdało, Legionowo grało cały czas jedną zawodniczką – Małgorzatą Jasek, która nie kończyła wszystkich ataków. Ale wrocławianki też traciły koncentracje w połowie seta, były blokowane i traciły przewagę. Końcówka seta należała do gospodyń, koncentracja, skończone ataki i seria dobrych zagrywek Anny Bączyńskiej okazały się kluczowe żeby złą passę i wygrać drugą partię 25:20.

Trzecia partia rozpoczęła się prowadzeniem gospodyń (8:4), wrocławianki źle rozgrywały piłkę, nie kończyły ataków. Świetną dyspozycję prezentowała Anna Bączyńska, która zmieniła Beatę Mielczarek już w drugim secie. Dalszą grę kreowały zawodniczki z Legionowa, cały czas powiększały przewagę (17:12). Wrocławianki były rozproszone, nie kończyły ataków i nie asekurowały bloku. Legionowo wygrało pewnie trzecia partię 25:21.

Czwarty set także lepiej rozpoczęły gospodynie, już na początku udało się im zbudować przewagę (6:4). Impelki traciły cały czas tempo gry, atakowały w out albo w blok. Legionowo grało spokojnie i pewnie, powiększało przewagę, zbliżając się do zwycięstwa w tym spotkaniu 18:11. Ostatecznie wygrały czwartego seta 25:19,a cały mecz 3:1.

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo:1:3 (27:25), (20:25), (21:25), (19:25).

Impel Wrocław: Valerie Nichol, Natalia  Murek, Maria Stenzel, Ilona Gierak, Aleksandra Trojan, Tamara Gałucha, Iga Chojnacka.

Legionovia Legionowo: Małgorzata Jasek, Beata Mielczarek, Joanna Pacak, Magdalena Damaske, Klaudia Algierska, Anna Korabiec, Paulina Szpak.