Wrocławski zespół, grający w Lidze Siatkówki Kobiet, Impel Wrocław jest na skraju bankructwa. Po nie udanym sezonie siatkarek w lidze trwają rozmowy z głównym sponsorem, który nie chcę przedłużyć umowy na finansowanie zespołu. Przyszły tydzień okaże się decydujący dla drużyny siatkarek z Wrocławia.

Siatkarki Impela Wrocław sezon 2017/2018 zakończyły na 10. miejscu w ligowej tabeli. Władze klubu borykają się z dużym problemem, jakim jest znalezienie nowego sponsora dla drużyny. Jak przyznaję rzecznik prasowy klubu pracę nad pozyskaniem nowego sponsora cały czas trwają.

-Sytuacja nie jest dla nas łatwa, ale nie możemy mówić jeszcze o oficjalnym zakończeniu działalności klubu. Cały czas trwają rozmowy i prace nad pozyskiwaniem nowych sponsorów. Najbliższe dni będą dla Impela decydujące – tłumaczy Krystian Janisz, rzecznik prasowy Impela Wrocław.

Zawodniczki mają podpisane kontrakty do 30. maja 2018 roku. Część z nich ma szansę na grę w topowych zespołach polskiej i zagranicznej ligi, przez formę jaką prezentowały podczas całego sezonu. Co więcej trzy młode Impelki – Maria Stenzel (libero), Weronika Wołodko (rozgrywająca) i Natalia Murek (przyjmująca), niedawno dostały powołanie do narodowej reprezentacji Polski.

– Zawodniczki Impela mają szansę na bardzo dobre kontrakty, czy to w polskiej czy zagranicznej lidze. Na razie jednak walczymy o utrzymanie wrocławskiego klubu. Jest wiele osób, które chciałby wesprzeć klub, więc zobaczymy jak potoczy się ta ciężka dla nas sytuacja – dodaje rzecznik.

Impel Wrocław wywalczył wicemistrzostwo Polski w 2014 roku i brązowy medal mistrzostw Polski w 2016 roku. Przyszły tydzień zadecyduje o przyszłości wrocławskich siatkarek i całego sztabu szkoleniowego.


Autor:Zuzanna Kuczyńska
Zdjęcie: Kamil Lach