Impel Wrocław przegrywa spotkanie rewanżowe z Grotem Budowlani Łódź 0:3 w ramach 20 kolejki Ligii Siatkówki Kobiet. Impelki po raz kolejny dobrze weszły w mecz, ale nie potrafiły utrzymać dobrego tępa gry. W drugim i trzeci secie wicemistrzynie Polski nie pozwoliły rywalką na wiele.

Pierwszy set Impelki zaczęły bardzo dobrze, walczyły o każdą piłkę, grały uważnie i skoncentrowanie. Już na początku seta zdołały zbudować trzypunktową przewagę (7:4). Ale łodzianki szybko zdołały odrobić starty. Cały set był wyrównaną walką obu drużyn. Jednak końcówka należała do gospodyń, które po zmianie Twardowskiej i Polańskiej, grały znacznie lepiej. Trener wrocławianek – Marek Solarewicz próbował pomóc swoim podopiecznym, wprowadzał nowe zawodniczki na boisko i wykorzystał dwie przerwy, ale to nie wystarczyło żeby pokonać Grot w pierwszym secie. Dwa punktowe ataki Martyny Grajber  w końcówce okazały się decydujące, łodzianki wygrały 25:22.

W drugim secie to gospodynie kontrolowały całą grę. Na początku zbudowały pięciopunktową przewagę (6:1), którą utrzymywały praktycznie cały czas. Impelki były momentami bezradne wobec świetnej gry łodzianek. W połowie seta, kiedy sytuacja przyjezdnych była już naprawdę zła (7:18), Solarewicz wprowadził drugą rozgrywającą – Valerie Nichol. Ale nie na wiele się to zdało, Grot powiększał tylko swoją przewagę, ostatecznie wygrywając 25:10.

Trzecia partia była już tylko potwierdzeniem, że to gospodynie powinny wygrać. Cały czas powiększały przewagę (6:1), za to Impelki nie grały nic, co mogłoby Łodzi stanąć na drodze do zwycięstwa w tym spotkaniu. Trzeciego seta wygrały 25:14, a cały rewanż 3:0.

Impel Wrocław – Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25), (10:25), (14:25)

Impel Wrocław: Weronika Wołodko, Natalia Murek, Tamara Gałucha, Maria Stenzel, Anna Łozowska, Ilona Gierak, Iga Chojnacka

Grot Budowlani Łódź: Gabriela Polańska, Julia Twardowska, Agata Witkowska, Kaja Grobelna, Paula Vincourova, Martyna Grajber