Impel Wrocław przegrywa na wyjeździe z Treflem Proxima Kraków 1:3. Po sobotnim spotkaniu w ramach 25. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pozycja Impela w lidze jest mocno zagrożona.

W pierwszym secie wrocławianki prezentowały się dość dobrze. Na początku Natalia Murek popisała się seria zagrywek, dzięki czemu Impelki zdołały wyjść na prowadzenie (7:1). Gospodynie długo musiały walczyć na boisku, żeby odrobić starty. Niezłą dyspozycją prezentowały Rebecca Pavan i Ewelina Brzezińska. To głównie dzięki nim krakowianki zdołały wyrównać wynik w końcówce seta. Ale ostatecznie to wrocławianki okazały się lepsze i wygrały pierwsza partie 25:23.

Drugi set także zapowiadał ciekawe widowisko ze strony Impela. Nasze siatkarki dobrze zaczęły (5:2). Niestety szybko straciły koncentracje, której już nie odzyskały. Od momentu przełamania przyjezdnych, krakowianki całkowicie dominowały na boisku (12:8). Na boisku pojawiły się Adrianna Budzoń i Daria Paszek. Zmiany w drużynie gospodyń dodały im pewności siebie i jakości w ich grze. Bez większych problemów pokonały wrocławianki 25:15.

W trzeci set gospodynie weszły już bardzo pewnie siebie, od początku zbudowały kilku punktową przewagę (7:2). Ataki Tamary Gałuchy ze skrzydła na chwilę dodały energii Impelowi. Ale nie na długo, choć trio Natalia Murek, Iga Chojnacka i Tamara Gałucha dwoiły się i troiły. Impelki momentami były bezradne wobec świetnej gry gospodyń, wśród których w ataku błyszczała Daria Paszek. Wygrana Krakowa w trzecim secie 25:21 zamknęła wrocławiankom szanse na wygraną za trzy punkty i bezpieczne utrzymanie w lidze.

Porażka w trzeciej części meczu całkowicie rozbiła Impelki, co sprawiło, że krakowianki grały bardzo pewnie i swobodnie, kończyły niemal każdą akcję (12:5). Marek Solarewicz– trener Impela, starał się pomagać swoim zawodniczkom, ale żadne rozwiązanie nie było dość dobre na Trefl. Impel przegrał czwartego seta zdecydowanie, a ostatnie punkty były poniekąd prezentem gospodyń (17:25).

Impel Wrocław – Trefl Proxima Kraków 1:3  (25:23, 15:25, 21:25, 17:25)

Impel: Chojnacka, Gierak, Murek, Wołodko, Chojnacka, Gałucha, Stenzel (libero) oraz Trojan

Trefl Proxima: Pavan, Brzezińska, Talas, Łukasik J., Łukasik M., Clement, Kulig (libero) oraz Szymańska, Paszek, Budzoń