Impel Wrocław nie podtrzymał serii zwycięstw i przegrał u siebie 0:3 z wiceliderem klasyfikacji ŁKS-em Commercecon Łódź. Wrocławianki grały bardzo słabo w przyjęciu, co znacznie utrudniało im dalsze rozegranie piłki. Gwiazdą po drugiej stronie siatki była bezkonkurencyjna Izabela Kowalińska (MVP spotkania).

Pierwsze akcje mecze to słabe przyjęcia i nieskończone ataki Impelek, które pozowaliły wypracować przyjezdnym sporą przewagę (7:1). Dopiero Natalia Murek zdołała przełamać złą passę atakiem z lewego skrzydła. Ale to łodzianki cały czas dyktowały tempo gry, w fenomenalnej formie prezentowała się atakująca – Izabela Kowalińska, która kończyła niemalże każdy atak (12:2). Impelki próbowały się bronić, dwa punktowe ataki ze środka wykonała Iga Chojnacka, ale wrocławianki miały ogromny problem z przyjęciem i obroną w polu. W końcówce seta Impelki grały lepiej niż na początku, skończyły kilka ataków i były czujniejsze w bloku. Łodzianki natomiast grały bardzo pewnie i swobodnie  w każdym elemencie gry, co doprowadziło je do wygranej w pierwszym secie 25:17.

Drugiego seta przyjezdne rozpoczęły od dwóch nieudanych ataków, co dało trochę pewności siebie Impelkom. Zaczęły grać aktywnie w bloku i dokładniej w ataku (5:1). Wrocławianki o wiele lepiej weszły w druga partię, były skoncentrowane i zgrane na boisku, czego nie można powiedzieć o pierwszym secie (12:7). W połowie seta przewaga miejscowych stopniała, za sprawą dwóch asów serwisowych Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Łodzianki zdołały wyjść na prowadzenie (17:15), które, jak się okazało, zdołały utrzymać i wygrać drugą partię 25:20.

Trzeci set zaczął się bardzo równo, obie drużyny były skoncentrowane na grze i walczyły o każdą piłkę (6:6). Później to łodzianki przejęły inicjatywę gry, zbudowały trzypunktową przewagę (9:6). Za to po stronie Wrocławia znów pojawił się problem słabego i niedokładnego przyjęcia, co rozpraszało gospodynie. ŁKS grał bardzo aktywnie w bloku, kilka punktów w tym elemencie gry zanotowała Zuzanna Efimienko-Młotkowska (18:14). Końcówka seta należała do przyjezdnych, pewnie wygrały trzecią partię 25:18, a całe spotkanie 3:0.

Impel Wrocław – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (17:25), (20:25), (18:25)

Impel Wrocław: Weronika Wołodko, Valerie Nichol, Natalia Murek, Tamara Gałucha, Maria Stenzel, Anna Łozowska, Ilona Gierak, Iga Chojnacka

ŁKS Commercecon Łódź: Ewa Kwiatkowska, Regiane Bidias, Dominika Mras, Katarzyna Sielicka, Izabela Kowalińska, Krystyna Strasz, Zuzanna Efimenko-Młotkowska