Po zaciętej walce Impel Wrocław przegrywa z Developers SkyRes Rzeszów 1:3. Brak skuteczności w ataku i za słaba asekuracja bloku nie pozwoliły wygrać Impelkom meczu 18. kolejki Ligii Siatkówki Kobiet. Rzeszowianki, mimo chwilami złego przyjęcia, grały bardzo odważnie w ataku i czujnie w polu.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo równo, Impelki miały problem ze skutecznością w ataku, za to rzeszowianki miały duży problem z przyjęciem i niemal cały czas odrzucały swoją rozgrywającą od siatki. Przy zagrywce Natalii Murek wrocławianki zdołały zbudować dwupunktowe prowadzenie (9:7). Najjaśniejszą gwiazdą wrocławskiego ataku była zdecydowanie Tamara Gałucha, momentami tylko ona dysponowała pewną ręką. W końcówce seta rzeszowianki pełniły kilka własnych błędów, liczne ataki w out i rozkojarzenie w obronie dały o sobie znać. Impelki zdołały doskonale wykorzystać słabsze punty Rzeszowa i wygrały pierwszego seta 25:23.

W drugim secie o wiele pewniej grały wrocławianki, wykorzystywały ciekawe rozwiązania w ataku, jednak rzeszowianki mimo błędów w przyjęciu kontrolowały przebieg gry. Pięknymi atakami z drugiej linii popisywała się Helene Rousseaux. Impelki traciły skuteczność w ataku, a przyjęcie pozostawiało wiele do rzeczenia, przewaga rzeszowianek cały czas rosła (18:12). Końcówka seta należała do zespołu z Rzeszowa, wrocławianki były momentami bezradne dla świetnej gry kapitana rzeszowianek – Jeleny Blagojević. Wygrały pewnie drugą partię 25:15.

Trzeci set zaczął się tak jak drugi, rzeszowianki od początku dyktowały tempo gry, grały aktywnie w obronie i pewnie w ataku (10:7). Bardzo dobrze po stronie Rzeszowa prezentowała się Helene Rousseaux, zarówno w ataku, jak i w obronie. Natomiast po stronie Wrocławia, w obronie, błyszczała Maria Stenzel. Niestety im dalej toczyła się gra, tym bardziej Impelki traciły koncentracje. Rzeszowianki grały solidnie i to one wygrały trzecią partię 25:18.

Czwartego seta nieco lepiej zaczęły Impelki, udało się zbudować dwupunktowe prowadzenie, dzięki czemu wrocławiankom grało się swobodniej (5:3). Jednak rzeszowianki  nie pozwoliły sobie na chwilę oddechu, dogoniły wrocławianki dzięki czujnej grze w obronie (9:9). Ta partia była bardzo wyrównana, obie drużyny prezentowały świetne zagrania. Jednak to rzeszowianki cały czas miały kilka punktów w zapasie (17:13). Końcówka seta była bardzo zacięta, ostatecznie to Rzeszów okazała się lepszy, wygrał 28:26, a cały mecz 3:1.

Impel Wrocław – Developers SkyRes Rzeszów 1:3 (23:25), (15:25), (18:25 , (26:28)

Impel Wrocław: Valerie Nichol, Weronika Wołodko, Natalia Murek, Tamara Gałucha, Maria Stenzel, Anna Łozowska, Ilona Gierak, Iga Chojnacka

Developers SkyRes Rzeszów: Helene Rousseaux, Monika Ptak, Katarzyna Żabińska, Anna Kaczmar, Agata Sawicka, Adela Helić, Jelena Blagojević

Autor : Zuzanna Kuczyńska