W 15. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki Marka Solerewicza zmierzyły się z ligowym sąsiadem KS Pałac Bydgoszcz. Emocjonujący mecz o przysłowiowe 6 punktów zdecydowanie wygrał Impel Wrocław. Gospodarz pokonał Palac Bydgoszcz 3:0!

Przed meczem trudno było wskazać faworyta. Oba zespoły, ostatnio w słabszej formie, miały coś do udowodnienia. Impelki świetnie zaczęły mecz i po pierwszych pięciu akcjach prowadziły 5:0. Bydgoszczanki doprowadziły wprawdzie do remisu (7:7), jednak zawodniczki Marka Solerewicza szybko zdobyły punkty i odskoczyły na 18:11. Dobrze w zespole z Wrocławia prezentowały się Tamara Gałucha oraz Natalia Murek i Maria Stenzel.  Pierwszy set Impel Wrocław wygrał 25:15.

Po przerwie trener Palac Bydgoszcz, Piotr Makowski, dokonywał wielu zmian, jednak gra jego zespołu pozostawiała wiele do życzenia. Impelki cały czas kontrolowały przebieg gry na boisku. Gościom udało się wprawdzie doprowadzić do wyniku 18:14, jednak ostatecznie Bydgoszczanki przegrały seta 25:19.

Trzeci set lepiej rozpoczęły zawodniczki z Bydgoszczy, to one dyktowały tempo gry. Jednak Impelki szybko odzyskały koncentrację i doprowadziły do wyniku 16:14. Końcówka seta była zacięta, mimo to dzięki skutecznym zagrywkom Julii Szczurowskiej (Impel Wrocław) Wrocławianki wygrały 25:22.

Była to ważna wygrana dla Impelek. MVP spotkania została Tamara Gałucha. W następnym spotkaniu  4 lutego Impel Wrocław na wyjeździe zmierzy się z Legionovia Legionowo.

Impel Wrocław – KS Palac Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

Impel: Nichol, Szczurowska, Murek, Trojan, Gałucha, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Gierak.

Palac: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Różyńska, Fojucik, Jagła (libero) oraz Maternia, Świder, Fedusio, Andersohn.